Het ministerie van Volksgezondheid ontvangt veel verzoeken op basis van de Wet open overheid (Woo). Verschillende verzoekers hebben het ministerie van Ernst Kuipers gevraagd om documenten over Covid-19 te verstrekken.
Eén van de verzoekers vraagt om geluidsopnamen van vergaderingen van het OMT en de transcripties daarvan. Het gaat hierbij om zo’n 30 fragmenten in de periode juni 2020 tot en met maart 2021.
De verzoeker kreeg een brief van Kuipers waarin valt te lezen: “Ik weiger de openbaarmaking van de door u gevraagde documentatie van het OMT, waaronder de geluidsopnamen, transcripten en een overzicht van de overige verslagen van het OMT.”
De opnames/transcripties van de OMT-overleggen, die kunt u op uw buik schrijven.
Aldus minister Kuipers van de Democraten66.
‘Ik weiger…’.Wie zijn die mensen toch. pic.twitter.com/yFV3fQmY5a
— Cees (@CeesCees72) March 17, 2023
‘Onderbouwing’
Data-analist Cees van den Bos, die zelf ook enkele zaken heeft lopen, reageert: “Wie zijn die mensen toch.”
De ‘onderbouwing’ luidt als volgt: “Ik weeg het belang van het goed functioneren van de Staat in deze zwaarder dan het algemene belang van openbaarmaking. Om die reden maak ik deze informatie niet openbaar. Daarbij neem ik in aanmerking dat het met de Woo gediende belang van transparantie, zoals omschreven in artikel 2.5 van de Woo, in voldoende mate wordt gediend met de openbaarmaking van het advies en het vermelden van de OMT-leden die daarvoor tekenden. Indien het OMT niet in consensus kan adviseren worden de verschillende inzichten en overwegingen in het advies weergegeven.”
Geeft toch te denken
Annelies Strikkers merkt op: “Bij ‘het goed functioneren van de Staat’ denk ik juist aan zo openbaar en transparant mogelijke besluitvorming.”
“Transparantie? Het feit dat ze niets willen openbaren geeft toch te denken,” stelt statisticus Fritsander Lahr.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Advocaat Reiner Fuellmich reageert op belangrijke uitspraak Duitse rechter: ‘Eerste in zijn soort’
‘ADHD is geen ziekte’
Belgische Jaap van Dissel laat ware aard zien: ‘Alleen extreemrechts leeft coronaregels niet na. Is dus natuurlijke selectie’
“Al mijn afval van de afgelopen twee jaar past in een glazen pot”
Kan deze Amazonestam communiceren door middel van telepathie?
Mysterieuze 150 kilometer lange muur in Jordanië stelt archeologen voor raadsel
Griekse oud-minister: Griekenland is ‘slaaf’ van de banken geworden en heeft nauwelijks nog macht
Arts: voordat Bill Gates en de Gates Foundation het vaccinatieprogramma uitrolden was er geen autisme in Vietnam
Mysterieuze nieuwe mensensoort gevonden in China