Er gebeurt zoveel in de wereld dat het soms gemakkelijk is om in de war te raken. Zijn dat beelden uit Irak of Afghanistan? Armoede in Somalië of Congo?
De Amerikaanse zender Fox News deed verslag van de protesten naar aanleiding van de Russische parlementsverkiezingen, echter bleken de beelden afkomstig uit Griekenland.
Ja, er zijn sinds zondag veel protesten in Rusland. Honderden betogers zijn gearresteerd. In New York kijken sommige agenten de andere kant op als je iets filmt wat eigenlijk niet mag terwijl andere je zonder aanwijsbare reden arresteren buiten het hoofdkantoor van de Verenigde Naties. De agenten in Moskou zijn hetzelfde, sommige zijn aardiger dan andere.
De protesten waar Fox News verslag van deed spelen zich echter niet af in Rusland. In de bewuste video is een openbare telefoon te zien, maar die zie je in Moskou nauwelijks en als je ze ziet zijn ze grijs-blauw.
Op de achtergrond zie je in de video twee jonge mensen die spijkerbroeken en t-shirts met lange mouwen dragen. Het is december. In Rusland. Niemand haalt het in zijn of haar hoofd om nu in Moskou de straat op te gaan in een t-shirt. Mensen dragen warme kleding, mutsen en handschoenen. In Moskou is het koud in december.
Griekse centrale bank
De videobeelden tonen ook de Griekse centrale bank. Fox News is naar het lijkt niet tevreden met de echte Russische demonstraties. Ze wilden explosies zien, maar die waren er niet. Dus namen ze beeldmateriaal van Athene en voegden ze Russische commentaren toe.
Er staan geen palmbomen in de straten van Moskou en de naam van de minister-president is ‘Poetin’ in plaats van ‘Poettin’. Het meervoud van ‘protester’ is bovendien ‘protesterS’. De misleidende video werd enkele uren na de eerste uitzending verwijderd en belachelijk gemaakt door het publiek.
Bron: RT.com
Gerelateerd:
- Massagraf Libië blijkt westerse propaganda: Kamelenbotten (video)
- Vertrouwen in reguliere media blijft op dieptepunt
- Beelden overwinning oppositie Tripoli gemaakt in Qatarees Hollywood
- Beelden feestende menigte Groene Plein Tripoli afkomstig uit India
- Beelden documentaire Gaddafi afkomstig uit computerspel
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: prof. Marc Van Ranst verduidelijkt zelf hoe de coronahoax ontstond
Vrienden van Al Qaida in Europees Parlement. Kijk hoe bij sommigen de maskers afvallen
Foto’s voeden theorie dat CERN ‘poorten naar de hel’ opent
Tijdens de klinische onderzoeken van Pfizer kreeg 80 procent een miskraam, en ze wisten dat, zegt verloskundige
De meeste borstkankerpatiënten hebben geen baat bij chemotherapie. Dit kan wel helpen
Kijk: Gevaccineerde CNN-verslaggever vraagt arts of hij zal sterven, 14 maanden later is hij dood
Meisje (9) met 19 ziektes komt voor het eerst tot leven dankzij cannabisolie. Bekijk hier de beelden
Mysterieus molecuul ontdekt in hersenen
Gerucht: leven gevonden op Mars