Natuur en Milieu

Expeditie global warming zit vast in Arctische Oceaan vanwege ijs

Help mee door deze informatie met vrienden op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Ironischer kan moeilijk. Een team van wetenschappers die het effect van global warming willen onderzoeken bij de Noordpool, kan niet verder omdat het ijs te dik is.

Het schip van de klimaatwetenschappers stuitte op het dikke Noordpoolijs bij Moermansk, meldt Real Climate Science. De site laat ook een grafiek zien waaruit blijkt dat de temperaturen op de Noordpool momenteel lager zijn dan normaal.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

De Polar Ocean Challenge heeft als doel te bewijzen dat het ijs rond de Noordpool smelt. De groep wil aantonen dat ‘het zeeijs rond de Noordpool in de zomermaanden zo snel smelt dat je er gewoon langs kunt varen’.

Blokkeert het pad

Ondanks hun pogingen om te laten zien dat het ijs smelt en dat de temperaturen er hoger liggen dan normaal, blokkeert het ijs hun pad.

De expeditieleden dachten de Arctische Oceaan te kunnen doorkruisen omdat ze aannamen dat het ijs gesmolten zou zijn, maar het ijs blokkeert juist het grootste deel van de route die ze willen nemen.

Het was de bedoeling van Bristol naar Alaska en Noorwegen te varen en vervolgens via de Noordoostelijke Doorvaart naar Rusland en de Noordwestelijke Doorvaart terug naar Bristol te gaan.

Niet de eerste

De Polar Ocean Challenge is niet de eerste global warming-expeditie die vast komt te zitten in het ijs. In 2013 zat het schip de MV Akademik Shokalskiy vast tussen de ijsschotsen. Ook een Chinese ijsbreker stuitte zelf op het dikke Zuidpoolijs en moest toen noodgedwongen omkeren.

In 2009 raakte een team van Britse wetenschappers die het effect van global warming wilden onderzoeken bij de Noordpool vast in de vrieskou. Drie pogingen om een noodvoorraad bij het schip te droppen werden afgeblazen vanwege het slechte weer. Een vierde vliegtuig kon wel opstijgen.

‘Geheel ijsvrij’

Klimaatwetenschapper Peter Wadhams van de Oxford-universiteit zei vorige maand nog dat de Noordpool tegen september dit jaar ‘geheel ijsvrij’ zal zijn. Hij zei ook dat er deze zomer ‘zeer weinig ijs zal zijn’.

[Daily Caller, Breitbart]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze info belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

52 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Eelke Piers
Eelke Piers
8 jaren geleden

Heb ik dit artikel vorig jaar ook niet gelezen?

Arwijn
Arwijn
8 jaren geleden

Wat een verspilling van resources! Het is veel interessanter om expedities te sturen voorbij de polen. Vind de ijs rivier ingangen bij de Zuidpool cirkel en de ijs rivier ingangen bij de Noordpool berg-ring. Dat zou ik graag willen zien. En studies naar het vreemde holographische effect van de ‘second sun’ waar ik vaker over gehoord heb als je dicht op de Noordpool zit: De extra zon die veel te dichtbij lijkt en het vlak boven het water drijft.

Alien
Alien
8 jaren geleden

TWEE ONWAARHEDEN IN DE BESCHRIJVING MENSEN VAN MOEDER AARDE.
HET KWAAD OVERHEERST OP DE AARDE WAAR JE LEEFT!

Wordt het niet eens tijd om de waarheid te zien ?
Begrijpen doe ik jullie mensen niet.
Is het niet recht voor je neus terwijl velen jullie wakker proberen te maken!
Hoe kunnen jullie zo Blind zijn, als je intuïtie leert gebruiken dan zie je de waarheid al je hoeft niet eens te denken.
Ik zie vele donkere zielen die jullie misleiden, ook hier waar jullie lezen.
Dit kan niet meer zo als deze Aarde en mensen misbruikt en vergiftigd worden,ook de moeder.

Denk aan je kinderen en ontwaak en wees niet lui om te onderzoeken.

De waarheid ligt recht voor je, buig en kijk er naar Humans !!!

Ontwaak van de grote onwaarheid en misleiding, THE DARK FORCE IS STRONG.

Dave Murphy // Flat Earth // Macedonian National TV // Complete + Images
https://www.youtube.com/watch?v=DmFTgeK7U6U

Zeer wakkere mens is Dave en antwoorden zijn altijd simpel, ONTWAAK !

leer over je zelf en bestudeer het prachtige ontwerp van de Creator.
Ben daar zuinig op dan hoef je bijna nooit naar een dokter.

The Human Body Workshop
https://www.youtube.com/watch?v=5k6NrrXbTpU

De Creator houd van jullie allemaal maar weet wie je bent en waar je leeft, het is een geschenk waar jullie nog geen weet van hebben.

Succes met jullie reis tot verlichting die in jezelf zit.

Armonicus
Armonicus
8 jaren geleden

“De groep wil aantonen dat ‘het zeeijs rond de Noordpool in de zomermaanden zo snel smelt dat je er gewoon langs kunt varen’.”

Hah, dat dachten Barents en van Heemskerck ook!

Pietje Bell
Pietje Bell
8 jaren geleden

Zoals ik het begrepen heb vanuit wat jaren gel;eden zitten er nu al 3 jaar 3 schepen vast op de Noordpool maar het schijnt allemaal zo te horen want ze doen daar onderzoeken. Het was destijds nog NOS journaal nieuws da die schepen daar vast zaten.

Kalki
Kalki
8 jaren geleden

Edgar Cayce heeft een ‘poleshift’ voorspelt en dan zullen de ijskappen wel smelten, waarbij een rijzende zeespiegel het gevolg zal zijn.

Johny
Johny
8 jaren geleden

En wat zal de einconclusie van hun rapport zijn?
Er is geen ijs te zien, het wemelt er van de tropische insecten en de temperatuur is met 20 graden omhoog geschoten!

Franss
Franss
8 jaren geleden

[ dit jaar ‘geheel ijsvrij’ zal zijn. ]

Er staat toch echt meer nuance in het oorspronkelijke artikel:
“My prediction remains that the Arctic ice may well disappear, that is, have an area of less than one million square kilometres for September of this year,” he said.

Kat uit de Tas
Kat uit de Tas
8 jaren geleden

Woehahahahahahahahah!!!!

Wim
Wim
8 jaren geleden

Wat een lachertje.

Rene DH
Rene DH
8 jaren geleden

Het schip van de Polar Ocean Challenge is inmiddels vier dagen geleden uit Moermansk vertrokken, en vaart nu op de Barentszzee , een stuk voor de westkust van Nova Zembla, 1200 km ten noordoosten van Moermansk.

http://polarocean.co.uk/tracking/

Voorlopig kunnen ze nog vooruit, want tot zo’n 800 km voorbij Nova Zembla is de zee nog ijsvrij. Maar op de geplande route ligt verderop nog wel ijs, in de Laptevzee (boven Midden-Siberië) en in de Oost-Siberische Zee. De kans dat ze daar niet op korte termijn door kunnen is aanzienlijk.

Dat ze de kans aanzienlijk achtten dat er zo weinig ijs zou liggen dat ze er langs kunnen, is niet vreemd. de afgelopen maanden lag de ijsoppervlakte van de arctische ijszee ver onder het gemiddelde van 1972-2015 en was tot in juni zelfs het laagst sinds lange tijd.
Zie: http://www.wintergek.nl/actueel/zeeijs
Maar het feit dat de arctische ijsoppervlakte (gemiddeld genomen) sterk krimpt betekent niet automatisch dat er op de hele route geen ijs ligt. Dit wordt onder andere bepaald door hoe de wind staat.

andy
andy
8 jaren geleden

Er wordt cruciale informatie over het hoofd gezien zie ik want, er is absoluut geen sprake van een uniforme verdeling over de aarde van al dat zeewater aangevuld met smeltwater. Dat bestaat gewoonweg niet. Er zijn gebieden waar het zeewater zelfs daalt. Die ‘7 meter’ waar hier en daar over wordt gesproken is een gemiddelde. Voor de Nederlandse en Vlaamse kust is de stijging hooduit 2 meter.

Check bijvoorbeeld deze foto van NASA mbt de zeespiegelstijging mbt de periode 1993-2008:
http://photojournal.jpl.nasa.gov/jpegMod/PIA11002_modest.jpg

Onderzoek van B. Vermeersen – Effects of ice-melt induced gravity changes and solid earth deformation in the Netherlands (TU Delft)

Back to top button
52
0
We lezen graag je reactie!x