De wetenschappelijke wereld is in rep en roer. CERN-wetenschappers zeggen nieuwe aanwijzingen gevonden te hebben dat het zogenaamde Higgs-deeltje bestaat.
De nieuwste onderzoeksresultaten zijn vanmiddag om 14.00 uur in het Zwitserse Genève bevestigd.
Deze resultaten stellen nog niet met zekerheid vast dat het Higgs-deeltje bestaat. De CERN-wetenschappers denken niet dat een definitieve bevestiging van de vondst dit jaar nog mogelijk is. Daarvoor moeten de metingen nog nauwkeuriger zijn.
Het Higgs-deeltje is vernoemd naar de Britse natuurkundige Peter Higgs, die het bestaan ervan veertig jaar geleden voorspelde. Het deeltje zou veel mysteries van de natuurkunde kunnen verklaren. Daarom wordt het ook wel het ‘God-deeltje’ genoemd. Het Higgs-deeltje zou ervoor zorgen dat alle deeltjes in de natuur massa hebben, zelfs de allerkleinste.
De afgelopen dagen gonsde het al van de geruchten dat de metingen van de twee CERN-onderzoeksteams kleine piekjes in hun metingen zouden hebben gevonden. Die piekjes ontstaan uit een overschot aan deeltjesbotsingen waarin twee hoogenergetische fotonen ontstaan. Met andere woorden betekent dat: zulke botsingen kunnen het gevolg zijn van het bestaan van het Higgs-deeltje.
Bron: NRC.nl
Gerelateerd:
- Ontdekking LHC wijst op nieuwe natuurkunde
- Is het ongrijpbare God-deeltje gevonden?
- Mysterieus signaal wijst op nieuwe kracht in het universum
- Buitenaardse schepen zorgen voor mysterieuze incidenten bij Large Hadron Collider
- De verborgen realiteit van parallelle universa
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Realiteitscheck: creëerde Amerikaanse regering Al Qaida? (video)
Lockdown faalt: Thuiszitters vaker besmet dan mensen met vitaal beroep
‘Nog nooit zoiets gezien’: autopsies onthullen wat er in het lichaam van geprikten gebeurt
Kijk: Bij Eva wordt gesproken over het sturen van troepen naar Oekraïne alsof het de gewoonste zaak van de wereld is
Dit zei mondkapjesdrager De Jonge op 3 april over mondkapjes
De 10 minst geliefde bedrijven in de VS
Stortvloed aan kritiek op VVD-Kamerlid dat pleit voor ‘online gebiedsverbod’ voor ‘opruiers’
Is een wortel het geneesmiddel voor diabetes? Deze combi is veilig, heeft geen bijwerkingen en is net zo effectief als medicijnen
Nieuwe NPO-serie over dystopische maatschappij waarin alle bewoners zijn gechipt: ‘Dit is ziek!’