Aanstaande woensdag behandelt het gerechtshof Den Haag de beklagprocedure van de Stichting Onderzoek Oorlogsmisdaden van journalist Arnold Karskens tegen de beslissing van de officier van justitie om Eurocommissaris Frans Timmermans niet te vervolgen voor dood door schuld.
Als vicevoorzitter van de Europese Commissie was Timmermans tussen november 2014 en oktober 2019 verantwoordelijk voor de aanpak van de illegale mensenstroom tussen Libië en de Europese Unie, waarbij meer dan 15.000 mensen verdronken of verdwenen.
“De grootste humanitaire ramp aan de grenzen van de Unie sinds de burgeroorlog in voormalig Joegoslavië,” stelt Karskens. “Timmermans wist dat mensen verdronken. Hij wist dat zijn beleid desastreuze gevolgen had. Duizenden doden per jaar.”
Meer dan waard
De oprichter van Ongehoord Nederland vindt dat de samenleving moet kunnen zien dat bestuurders op het hoogste Europese niveau ter verantwoording kunnen worden geroepen.
Timmermans is de man die wegduikt voor zijn medeschuld bij massasterfte op de Middellandse Zee, maar wel de rechtsstaattoets eist voor Polen en Hongarije, aldus Karskens. Hij is volgens hem van hetzelfde kaliber als Frans van Anraat, Guus Kouwenhoven en Jorge Zorreguieta, ‘boeven die niet kijken op een dode meer of minder voor eigen politiek en financieel gewin’.
Hij vindt dan ook dat het handelen van Eurocommissaris Timmermans een strafproces meer dan waard is.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe meer topchirurgen afwezig zijn, hoe minder mensen er sterven
Beerput bizarre sekscult met Hollywood-ster gaat open. Dit is de link met de steenrijke Bronfmans en Rothschilds
Video: Parlementslid doet gruwelijke onthullingen over kindersekshandel, overheid doet NIETS
De zeven zuilen van het wereldbeeld: Waarom buitenaards leven een ver-van-je-bed-show is
Woke, voorstander van massa-immigratie en ‘erger dan Franciscus’: dit is de nieuwe (Amerikaanse) paus
Ontgoochelde huisarts: ‘Regering heeft allang met Europa bekokstoofd dat we vaccinatiesamenleving gaan inrichten’
Verborgen geheimen van de mensheid: “Alles wat ons verteld is over onze geschiedenis, is een leugen”
Deze Tweede Kamerleden zijn uitvoerders van de SDG’s: ‘Dat is wel heel kwalijk vandaag de dag’
De geheim verklaarde brief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de WHO is boven tafel, en dit valt op