Tweede Kamerleden en Europarlementariërs debatteerden maandagmiddag over de Europese Unie. D66-Europarlementariër Sophie in ’t Veld liet zich tijdens het debat laatdunkend uit over critici van de EU. Dat liet Kamerlid Renske Leijten (SP) niet over haar kant gaan.
“Ik vind het eigenlijk niet kunnen dat een Europarlementariër andere parlementsleden zo toespreekt,” zei ze. “Dat wilde ik toch even gezegd hebben.”
Minder megalomane plannen
In ’t Veld reageerde dat zij ook kritisch is op hoe dingen gaan in de EU, maar dat er voor hervormingen wel een draagvlak moet zijn.
Leijten: “Ik stel voor dat de geachte vertegenwoordiger van het Europees Parlement gewoon eens naar een volkswijk gaat en gaat praten met mensen om te kijken wat voor draagvlak er is. Ik denk dat ze beter tegen de Eurocommissarissen kan zeggen dat ze minder megalomane plannen moeten presenteren en wat meer moeten kijken naar wat er nodig is bij de echte hardwerkende Nederlander of de hardwerkende Bulgaar of de hardwerkende Italiaan in plaats van iedere keer vanuit de ivoren toren zo met dedain te spreken over mensen die kritiek hebben. Ik ben het een beetje beu, dat toontje.”
Zo, die zit.
Let ook op de zure blik van In ’t Veld:
Een europarlementariër die met dedain spreekt over mensen die kritiek hebben?!? Dat laat @renseleijten niet gebeuren.
Met je draagvlak. De ivoren toren versus de volkswijk. #EU pic.twitter.com/D09USZZYCW— Eva de Bakker (@Eva_dB_) June 29, 2020






Jurist pluist verkiezingsprogramma GroenLinks-PvdA uit: dit zijn de ‘absurde en vernietigende’ plannen van Timmermans
VIDEO: Mysterieus object vastgelegd bij internationaal ruimtestation ISS
Waarom blijven mensen VVD stemmen na al deze schandalen?
VIDEO: We zijn het zat!
Epstein had banden met het World Economic Forum en kon personen nomineren als “Young Global Leader”
Driehoekige objecten vastgelegd bij de Maan (video)
De echte terroristenleiders zitten in het Westen. Deze pater heeft een boodschap die iedereen moet horen
Great Reset: Rockefeller Foundation publiceerde in 2020 plan om ‘voedselsysteem te transformeren’
Rijk denken versus arm denken: waarom het ertoe doet