Buitenland

Oostenrijk uit de EU? Meer dan 260.000 Oostenrijkers tekenen petitie over exit uit de Europese Unie

Help mee door deze info met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het Oostenrijkse parlement moet gaan praten over een mogelijke exit uit de Europese Unie. De 66-jarige Oostenrijkse Inge Rauscher heeft met een burgerinitiatief een kwart miljoen handtekeningen opgehaald. Daarmee verplicht ze het parlement te beslissen of er een referendum moet komen.

In 2000 deed de vrouw ook al een poging en haalde ze 190.000 handtekeningen op. Het initiatief werd toen ook besproken in het parlement, maar zonder resultaat. De ruim 260.000 mensen die de nieuwe petitie hebben ondertekend vormen 4,12 procent van de kiesgerechtigden in Oostenrijk. Uit een peiling blijkt dat een derde van de Oostenrijkers voor een exit is.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Rauscher spreekt van een ‘grote overwinning’. “261.159 handtekeningen om de vrijheid, het zelfbeschikkingsrecht en de neutraliteit van Oostenrijk te herwinnen, dat is een groot succes,” zei ze.

Het is de vraag of er nu wel een referendum zal komen, aangezien een meerderheid van het parlement in de EU wil blijven. Rauscher denkt dat er nu meer steun voor een referendum zal zijn vanwege de economische crisis en de Griekse crisis.

[The Local, RT]

Interessant

Vind je deze informatie interessant?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

18 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Armonicus
Armonicus
10 jaren geleden

Aha, dus geen Anschluss maar Ausschluss!

garriet60
garriet60
10 jaren geleden

ik zou ook meteen tekenen voor een REFERENDUM als dier zou zijn .

huisheks
huisheks
10 jaren geleden

Uit de EU en rap een beetje.
Daarna de Gulden terug, ook rap een beetje.
Daarna de grenzen dicht voor gelukszoekers.
Mensen die de Nederlandse Taal PERTINENT weigeren aan te leren; eruit !
Wij moeten in een emigratieland ook de taal kunnen spreken; gelijke monniken etc.
De grondwet weer drastisch herzien op onbenullige ondoorzichtige en verwarrende wetten en wetjes.
De belastingdienst schoonmaken en weer gebruikersvriendelijk maken.
De sociale woningbouw een nieuwe impuls geven en ga zo maar door.
Er is de afgelopen 30 jaar meer verknoeid dan opgebouwd. Zou mij wel wat lijken; zo’n grote schoonmaak.

S0M30N3
S0M30N3
10 jaren geleden

Kunnen we het hier ook niet proberen?

Ik weet bij voorbaat dat ze niet gaan luisteren, maar dan zal dit gewoon een teken voor hun kunnen zijn dat de NL bevolking het ook zat is!

trackback
BOINNK!!! | Eindtijdberichten en ander nieuws, verzameld door: Arie Goedhart
10 jaren geleden
Wim
Wim
10 jaren geleden

Balkenende had ons verkocht aan EU. Ja wij vergeten niet.

rjconfidential
rjconfidential
10 jaren geleden

Weer zo een verhaaltje maar zou het hier niet iets mee te maken hebben….
Toevallig 30% van Oostenrijk oa Provincie Karintië ( Karnthe ) is reeds failliet. Vanwege groot bankenschandaal wat aan het licht gekomen is. Daar hoor je niets over.

Hypo Alpe Adria Banke…
Die österreichischen Institute haben momentan Forderungen in Höhe von 2,7 Milliarden Euro gegen Kärnten.

Wim
Wim
10 jaren geleden

In de eindtijd zullen er tien overblijven. Ijzer en leem die hecht niet aan mekaar.

Elise49
Elise49
10 jaren geleden

Servië wil ook niet in de EU. Hongarije en Roemenië, daar is het ook al aan het rommelen. Kortom geen happy geluiden.

karel
karel
10 jaren geleden

Nu is het aan ons !!

Back to top button
18
0
We lezen graag je reactie!x