Er circuleert momenteel een filmpje op internet waarin de Britse huisarts Hilary Jones stelt dat mondkapjes ‘nutteloos’ zijn. Eind april zei hij in het tv-programma Good Morning Britain dat mondkapjes schadelijk kunnen zijn en het coronavirus kunnen overdragen.
Hij zei dat ze alleen psychologische voordelen bieden, aangezien mondmaskers het coronavirus niet kunnen tegenhouden. “Het wetenschappelijke onderzoek hierover is zonder twijfel controversieel.”
Het is niet bewezen dat gezonde mensen die afstand van elkaar houden baat hebben bij het dragen van een mondkapje, aldus dr. Jones. “De meeste maskers bevatten gaatjes waar een virus met gemak doorheen kan. Het virus is één tienduizendste van een millimeter groot.”
“Wanneer je lucht inademt door een mondkapje, gaat het virus daar dwars doorheen. Het dragen van een kapje kan schadelijk zijn. Je raakt met je handen je gezicht aan, het begint te jeuken en het wordt vochtig.” In dat laatste geval kunnen ze het virus overdragen, waarschuwde hij.
180 graden
De huisarts benadrukte: “Er is geen wetenschappelijk bewijs dat ze helpen.”
Jones was onlangs opnieuw te gast in Good Morning Britain. Deze keer zei hij dat het heel belangrijk is om een mondkapje te dragen en zo de verspreiding van Covid-19 te stoppen. Dit doet een beetje denken aan Famke Louise, die eerst aan tafel bij Jinek zei dat ze niet meer meedoet met de coronamaatregelen. Er ontstond veel commotie, waarna ze 180 graden draaide en tijdens haar tweede Jinek-optreden zei dat ze een mondkapjeslijn gaat lanceren. Het kan verkeren. Uiteindelijk zwichten de meesten onder de druk.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Statement premier Jetten over azc-protesten zet kwaad bloed: ‘Misselijkmakend’
‘Ongelooflijk’: Dassen weigert te debatteren met Lidewij de Vos en mag dat uitleggen op tv zonder aanwezigheid van Lidewij
Occulte symboliek tijdens de Olympische sluitingsceremonie
Russische ruimtesonde legt mysterieus object vast op camera, en verdwijnt vervolgens voor altijd. Wat is er gebeurd?
‘Ze willen zonder wetenschappelijk bewijs de boeren opruimen’
‘Wat een smeerlapperij!’ Zo zijn Nederlanders erin geluisd
Hoe president Poetin George Soros wist te verslaan
Coronavaccin van Pfizer 95 procent effectief? ‘U wordt bedonderd’
Nieuwe theorie suggereert dat we in een hologram leven