Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) heeft het kabinet in november vorig jaar verzocht om alle schriftelijke stukken te ontvangen die het ministerie van Financiën in bezit heeft over het Digital Currency Governance Consortium van het World Economic Forum.
Minister van Financiën Kaag liet de Kamer in mei per brief weten dat het ministerie beschikt over stukken die betrekking hebben op een door het ministerie van Algemene Zaken verzocht advies over de deelname van koningin Maxima aan de stuurgroep van dit consortium.
De ambtsvoorganger van Kaag heeft in 2020 aan premier Rutte gemeld geen bezwaren te zien tegen de deelname van de koningin aan deze stuurgroep. Daarnaast beschikt het ministerie van Financiën over spreekpunten voor één van de bijeenkomsten van het consortium, opgesteld door het VN-secretariaat van Maxima.
Meest misbruikte uitzondering
Het sturen van de stukken naar de Kamer werd geweigerd door het kabinet omdat daarmee de ‘eenheid van de Kroon’ in gevaar komt alsmede ‘het belang van de staat’.
Arts en advocaat Lucas Bergkamp vraagt hier aandacht voor op social media. “Het ‘belang van de staat’ is de meest misbruikte uitzondering op de wetten in het belang van de staat,” zegt hij.
Jurist Caroline Vonhoff reageert: “Als er staatsbelangen met de acties van Maxima gemoeid zijn, dan moeten die acties per direct worden verboden. Of het kabinet moet die voor zijn rekening nemen en opening van zaken geven.”
Dat is waaraan je een dictatuur herkent
“Maar ach, wie maalt daar nog om?” vraagt ze.
“Belachelijk,” vindt Statenlid Toine Beukering (JA21).
Het Vlaamse raadslid Bart De Meulenaer merkt op: “Wanneer staatsbelang voorgaat op volksbelang ben je officieel horige en geen burger. Dat is waaraan je een dictatuur herkent.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Feitelijk is Brussel de hoofdstad van het Vierde Rijk en dat zie je in alles’
NOS is de Nederlandse versie van CNN. In dit filmpje wordt onze staatsomroep vakkundig gefileerd
Enorm gat op Mars blijft gemoederen bezighouden. Is dit een ingang van een buitenaardse beschaving?
Astrobiologen bevestigen buitenaards leven
Foto van ‘slang’ op Mars voedt complottheorie
Beelden: van Parijs tot Tel Aviv, overal zijn grote protesten tegen de ‘gezondheidspas’
Israëlische wetenschappers ontdekken plant die diabetes kan behandelen
WikiLeaks kondigt ‘lawine van onthullingen’ aan over Hillary Clinton, oorlogen, olie en Google
Kijk: Bussen vol jonge mannelijke asielzoekers gedropt in Kijkduin – ‘Nul inspraak omwonenden!’