Natuur en Milieu

Man leeft van het land in Italië (video)

Help anderen door deze informatie met je vrienden op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Giordano heeft gekozen voor een eenvoudige manier van leven. Hij raakte geïnspireerd door de traditionele landbouw en gebruikt geen chemicaliën of machines.

Zijn boerderij, waar hij in evenwicht leeft met de natuur en met zichzelf, is grotendeels zelfvoorzienend.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

“Mijn eerste doel was om zelfvoorzienend te worden omdat ik voelde dat ik in mijn eigen behoeften moest kunnen voorzien om mezelf als persoon, als mens, vrij te kunnen voelen,” zei de zelfvoorzienende boer Giordano Cellai. “Door dit soort werk te doen ben ik me meer bewust geworden wat voedsel is, hoe een plant zijn leven opoffert zodat wij in onze behoeften kunnen voorzien. Basisbehoeften zijn voedsel en onderdak. Dat is eigenlijk alles wat we nodig hebben. Ik ben een eenvoudig leven gaan leiden.”

Giordano richtte zijn kleine boerderij in het Italiaanse Toscane op in 2005. Het was een enorme verandering in levensstijl, maar alles verliep soepel.

“De manier waarop ik voorheen leefde bracht vele moeilijkheden met zich mee,” herinnert Cellai zich. “Toen ik deze keuze maakte werd alles beter. Minder dingen, minder ballast om mee te dragen, minder problemen. Ik respecteer alles wat om me heen is en voel dat ik daarvoor iets heb teruggekregen.”

Cellai is voor bepaalde zaken nog wel afhankelijk van geld. Af en toe werkt hij op een nabijgelegen boerderij, maar dat doet niet af aan zijn succesverhaal. In een moderne materiële maatschappij heeft hij vrede en persoonlijke vrijheid gevonden.

Bron: NTDTV

Gerelateerd:

 

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

9 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
bob
bob
13 jaren geleden

gelijkaardig initiatief op groter schaal in Italie

http://www.damanhur.org

bumblebee
bumblebee
13 jaren geleden

Leuk! Dat zou ik ook wel willen!
Jammer dat je hier flink wat geld voor moet neertellen voor zo’n lap grond met huis. Met een moestuintje alleen redt je het niet het hele jaar, zeker niet als je een gezin hebt.

Netty
Netty
13 jaren geleden

Er zijn zoveel landen in de wereld waar mensen leven die van het land leven,met os en ezel hun land bewerken,geen stromend water hebben laat staan electriciteit,in een schamel huisje wonen en zichzelf supporten!
Wat is er nou zo bijzonder aan deze Italiaan?

cornelis
cornelis
13 jaren geleden

Waar het hier om gaat, is in feite dat het leven dat wij gewend zijn, veel stress geeft. Wij moeten genoeg geld verdienen voor huis, eten en ziektekosten verzekering enz. Dat geeft veel druk en stress. Dat geeft niet veel geluk. Je hebt door dit systeem veel te verliezen. Daarom zijn mensen die niet veel te verliezen hebben veel gelukkiger en hebben geen last van stress. Door selfsupporting te zijn en niet veeleisend kun je ontdekken dat de rijkdom en het geluk niet in de dingen zit maar in hoe jij je voelt. Het mooiste zou zijn dat geld wordt afgeschaft en er eerlijke ruilhandel zou zijn. Een gelukkig en rijk leven zonder zorgen.

Dr. Who
Dr. Who
13 jaren geleden

[quote name=”bumblebee”]Leuk! Dat zou ik ook wel willen!
Jammer dat je hier flink wat geld voor moet neertellen voor zo’n lap grond met huis. Met een moestuintje alleen redt je het niet het hele jaar, zeker niet als je een gezin hebt.[/quote]

nou, kun je niet ruilen met buren en vrienden met een tuin? En afspreken wie wat kweekt. Dan kom je al een heel eind verder…

Netty
Netty
13 jaren geleden

@Cornelis dat onze manier van leven veel stress geeft,dat ben ik helemaal met je eens!
Toch denk ik dat de manier van leven zoals deze Italiaan doet en velen over de hele wereld ,ook veel stress oplevert!
Deze manier van leven geeft je ook stress,wat te denken van een oogst die dreigt te mislukken?De paar koeien en geiten die je bezit misschien ziek zullen worden?Als een van je gezinsleden ziek wordt hoe betaal je de dokter?
Ik denk dat deze manier van leven verromantiseerd wordt,maar een zeer hard bestaan is!
Nee je hebt geen banken nodig voor je geld,dat stop je wel ergens in een pot,belasting hoef je niet te betalen,huur van de grond van je hutje wel,mits je een eigen stukje grond hebt kunnen kopen!
Stress is er wel degelijk,alleen maken die mensen zich zorgen hoe ze in leven moeten blijven!

Sheyan
Sheyan
13 jaren geleden

Dat is de kern: we moeten een eenboudiger leven gaan lijden, wat niet wil zeggen dat het in extremen moet maar anders. Vanmorgen hoorde ik een collega vertellen over zijn bezoek aan de Mediamarkt afgelopen zondag. Er was btw-vrije verkoop en het moet een gekkenhuis geweest zijn. Mensen buitelden over elkaar heen tot asociaal gedrag aan toe. Je schaamt je dat je mens bent, werkelijk!

Wij moéten echt anders gaan leven op deze planeet, het kan niet anders.

John v Dokkumburg
John v Dokkumburg
13 jaren geleden

[quote name=”bob”]gelijkaardig initiatief op groter schaal in Italie

http://www.damanhur.org[/quote%5D

Leuke site en met interesante videos

Sun
Sun
13 jaren geleden

[quote name=”Netty”]Er zijn zoveel landen in de wereld waar mensen leven die van het land leven,met os en ezel hun land bewerken,geen stromend water hebben laat staan electriciteit,in een schamel huisje wonen en zichzelf supporten!
Wat is er nou zo bijzonder aan deze Italiaan?[/quote]

Op zich niet bijzonder zoals je zegt vele doen dit. Echter zijn de situaties niet met elkaar te vergelijken. Kun je je voorstellen dat je buurman dit opeens doet? Hier moet je daar een bewuste keuze voor maken. In andere landen waar ze wel moeten leven van hun eigen land bijvoorbeeld door geen werkgelegenheid of geen supermarkten binnen 100 kom hebben en daardoor niet anders gewend zijn. Ik vind het beide knap uiteraard. Als je altijd winkels en geld tot je beschikking hebt dan zijn er maar weinig die bewust kiezen voor het zelf verbouwen van voedsel.

Back to top button
9
0
We lezen graag je reactie!x