Zaterdag werd in de Servische hoofdstad Belgrado gedemonstreerd tegen de regering. Het protest was de laatste in een maandenlange reeks demonstraties.
Aanleiding was het instorten van een dak van een pas gerenoveerd treinstation in de stad Novi Sad in november, waarbij 15 doden vielen. Volgens de demonstranten was die ramp het gevolg van slecht toezicht door de overheid.
Iets vreemds
Volgens mensen die bij de demonstratie aanwezig waren, zette de politie een geluidskanon in tegen de betogers. Toen de demonstranten 15 minuten stilte hielden ter herdenking van de slachtoffers gebeurde er iets vreemds. Schijnbaar vanuit het niets raakte de stille massa in paniek en zetten mensen het op een lopen. Mensen zochten gillend dekking, bedekten hun oren en keken achterom.
De huidige Servische regering ontkent een geluidskanon te hebben gebruikt. President Aleksandar Vucic noemde de beschuldigingen ‘een kwaadaardige leugen’ die erop gericht was ‘Servië te vernietigen’. Volgens analisten is er wel degelijk een sonisch wapen ingezet.
LRAD
De Servische veiligheidstroepen beschikken sinds een paar jaar over zo’n geluidskanon, ook wel een long-range acoustic device (LRAD) genoemd. Een LRAD-kanon is een niet-dodelijk wapen van Amerikaanse makelij.
Wat is er volgens jou gebeurd?
In 2022 zou de Australische politie een LRAD-kanon hebben ingezet tegen het vrijheidskonvooi dat in de hoofdstad Canberra demonstreerde tegen de coronamaatregelen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oekraïense overheid gooit priesters in de CEL, Europarlementariër eist antwoorden
Rothschilds veroorzaken natuurrampen om de bevolking uit te dunnen. Amerikaanse beleidsmaker raakt in opspraak
Nieuwsuur gaf mijn woorden over MH17 verkeerd weer. Commandant onthult in dit interview wat het nieuwsprogramma wegliet
SGP-Kamerlid uit kritiek op Great Reset: ‘Daar maak ik me grote zorgen over’
Buitenaards ruimteschip landde op landgoed Britse royals. Oom prins Philip onthult in deze stukken wat er gebeurde
Onderzoekster Smart Cities slaat alarm: ‘Het is krankzinnig’ wat ze in Nederland van plan zijn
Aspartaam (E951) verstoort de werking van de hersenen. Dit baanbrekende onderzoek laat het zien
Bosbranden in Australië veroorzaakt door klimaatverandering? Waarom deze bewering ‘volledig mank gaat’
De Jonge ‘komt je grond even stelen’ om huizen op te bouwen: ‘Wat is het toch een eng mannetje’