De Britse academicus en schrijver John Laughland, die sprak op het eerste partijcongres van Forum voor Democratie, gaf partijleider Thierry Baudet een opmerkelijk advies.
Hij zei dat Baudet de macht niet moest proberen te grijpen via een politieke revolutie, zoals Lenin deed, maar via een cultuurstrijd in de media en het onderwijs, zoals marxist Antonio Gramsci voor ogen had.
Dat is precies wat er nu lijkt te gebeuren.
Het wetenschappelijke bureau van FvD, het Renaissance Instituut, schrijft op haar website:
Waar ligt de échte macht in de samenleving? Deels in de politiek natuurlijk, maar zeker ook in de instituties die het maatschappelijk opinieklimaat vormen: de scholen, de journalistiek, de ambtenarij en de culturele sector. Sinds de jaren ’60 hebben postmoderne ideologen een ‘lange mars door de instituties’ gemaakt en zich al deze instituties toegeëigend. Forum voor Democratie wil niet alleen een politieke partij zijn, maar ook een maatschappelijke beweging. Wij gaan onze eigen ‘mars door de instituties’ maken en geleidelijk al die instituties terugveroveren!
Indoctrinatie
Het bureau riep een meldpunt in het leven voor indoctrinatie op scholen en universiteiten.
Het leidde tot veel ophef, maar uitgerekend uit deze hoek kan FvD ook rekenen op voorzichtige bijval.
Universiteit docent Arthur Weststeijn (Universiteit Utrecht) merkt in een column voor Het Parool op dat veel progressieve journalisten en wetenschappers zich zullen ingraven en vol in het tegenoffensief zullen gaan.
Loopgravenoorlog
Hij spreekt van een lange ‘loopgravenoorlog’ in het culturele domein.
Ze zullen dit volgens Weststeijn als meest logische route zien, juist omdat ze dat terrein het beste kennen.
Gerechtvaardigd
“In die zin is de rechtse kritiek op de linkse ‘hegemonie’ zeker gerechtvaardigd,” stelt hij.
Daarnaast wordt Baudet beschuldigd van fascisme, terwijl zijn partij volgens Weststeijn beter onder de noemer van cultuurmarxisme kan worden geschaard.
[Parool]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Data-analist ontdekt veiligheidssignaal, volgens Lareb is er niks aan de hand: ‘Doet dit niet alle alarmbellen afgaan?!’
Poetin haalt uit naar Westen: ‘Júllie werkten met hem samen, met Hitler’
Europarlementariërs BBB krijgen 6 maanden straf omdat ze zich niet hebben gedragen als stemvee: ‘Schaamteloos is het’
Hou je vast: de Universiteit van Amsterdam heeft onderzoek gedaan naar complottheorieën. De uitkomsten zijn héél verrassend
Hoezo global warming? IJs op Antarctica groeit sneller dan het smelt, 82 miljard ton per jaar erbij
Mensen doorzien massaal de leugens over Rusland. David Icke reageert in dit interview op spierballentaal MI5-baas
Het spookt in Nederland (video)
Nieuwe beelden roepen vragen op over officiële lezing van aanslag op Charlie Kirk: wat gebeurde er écht op dat dak?
Ziekenhuis- én IC-opnames ver onder signaalwaarden: ‘Grondslag voor verschrikkelijke coronapas vervalt!’