De Amerikaanse suikerindustrie heeft in de jaren zestig doelbewust het onderzoek naar hart- en vaatziekten proberen te beïnvloeden. Een grote studie die concludeerde dat vet en cholesterol schadelijk zijn en dat suiker een goed alternatief is, blijkt te zijn betaald door de suikerlobby, zo meldt het medische tijdschrift JAMA.
De laatste jaren komt er steeds meer informatie naar buiten over de manieren waarop de suikerindustrie probeert twijfel te zaaien over wetenschappelijk bewijs. Vorig jaar bleek dat Coca-Cola wetenschappers had betaald om aan te tonen dat een mens niet dik wordt van suikerhoudende frisdrank.
Zondebok
Harde bewijzen voor de manipulatie van wetenschappelijke studies ontbraken tot dusver, maar nu laten wetenschappers in JAMA zien dat de Sugar Research Foundation de opzet van de studie bepaalde, de studie financierde en proefversies beoordeelde.
De suikerindustrie blijkt in de jaren vijftig en zestig wetenschappers te hebben betaald om de link tussen suiker en hart- en vaatziekten te verdoezelen. Daardoor werd vet onterecht de nieuwe zondebok. Op grote schaal manipuleerde de voedingsindustrie het wetenschappelijk onderzoek.
Bemoeienis
De onderzoekers maken duidelijk dat vijf decennia van onderzoek over de rol van voeding bij hartaandoeningen en heel wat van het dieetkundig advies van vandaag grotendeels is gevormd door de suikerindustrie.
Toen arts John Yudkin in 1957 een studie publiceerde over de schadelijkheid van suiker, schreef de Sugar Research Foundation in een interne memo dat er moest worden gezocht naar zwakke plekken in dit soort studies.
Door de bemoeienis van de SRF geloofden veel wetenschappers tot in de jaren tachtig niet dat suiker kon leiden tot hart- en vaatziekten. Het lijkt er nu dus op dat de beerput van de suikerindustrie langzaam maar zeker opengaat.
[Trouw]






‘Bezet Wall Street’ protest verspreidt zich naar andere steden
Pepsi zegt in wezen accuzuur te verkopen
Goldman Sachs ziet de Europese Unie als voorloper van dictatoriale wereldregering. Farage trekt van leer
VVD-leider Yesilgöz ‘maakt strategische fout’ door de facto over links te gaan: ‘Stem op VVD is stem op Timmermans’
Hitler leefde in de jaren 50 in Argentinië. Deze geopenbaarde CIA-documenten laten het zien
Nederlanders blij met aftreden Hubert Bruls: ‘En blijf alsjeblieft ook weg’
Kijk: Boze boeren blokkeren drukste straten van Londen met trekkers
Van eten uit de supermarkt ga je eerder dood. Deze 2 studies laten zien waarom
Cancelcultuur: Staat ook Jouw Vrijheid op het Spel? Kom in Actie!