De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft tijdens een top in de stad Davao City laten weten hoe hij denkt over religie.
Hij vroeg zich af waarom God in het Bijbelse scheppingsverhaal Adam en Eva geschapen zou hebben om hen nadien te laten verleiden door de duivel en zo hun zuiverheid geschonden werd.
“Wie is die stomme God die zoiets toelaat?” vroeg hij. “Die klootzak is echt stom als dat zo is. Geloof jij dat?”
Stomme voorstelling
“Omdat Adam en Eva in de christelijke theologie een zonde begingen, zouden alle mensen uit de goddelijke genade zijn gevallen,” vervolgde hij.
“Wat voor een godsdienst vertelt nu zoiets?” klonk het. “Dat is wat ik niet kan aanvaarden, zo’n stomme voorstelling.”
De president gaf aan dat hij gelooft in een universele geest, maar niet in religie.
Gek
De katholieke kerk heeft de uitspraken van Duterte scherp veroordeeld. Bisschop Arturo Bastes noemde Duterte ‘een gek’.
“Duterte is een psychologische freak, een psychopaat en een zieke geest die nooit president had mogen worden,” zei hij.
Hekel
De woordvoerder van de president liet weten dat Duterte op jonge leeftijd is misbruikt door een priester en om die reden een hekel aan de kerk heeft.
Een overgrote meerderheid van de Filipino’s is christelijk, waarvan de meesten katholiek. De katholieke kerk heeft in de Filipijnen veel invloed.
[VRT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Europarlementariërs sommeren EMA vergunning van Covid-vaccins onmiddellijk in te trekken
Betogers op de Dam krijgen flinke zak geld van gemeente Amsterdam
Pepijn van Houwelingen: dit is wat ze je nog meer niet vertellen over het World Economic Forum
Lancering crowdfunding Karim Aachboun ‘geblokkeerd door Rutte en co.’
Dit is de echte reden waarom schepen Oekraïense havens niet kunnen verlaten
Chemiereuzen als Bayer-Monsanto kunnen wel inpakken. Dit onderzoek linkt pesticiden in voedsel aan scherpe toename dodelijke darmkanker
Als je dit hebt gelezen zul je nooit meer een blikje cola drinken
Ze worden tot 150 jaar oud en zijn zelden ziek. Wat is het geheim van de Hunza?
Mysterieus driehoekig object vastgelegd boven Texas