Op 1 mei 2003 hield oud-president George W. Bush een toespraak op een vliegdekschip met achter hem heel groot de tekst ‘Mission Accomplished’.
Het spandoek moest uitstralen dat de Amerikanen waren geslaagd in hun missie in Irak. Niemand die het geloofde.
En niets bleek minder waar, want bijna 20 jaar later voeren de Verenigde Staten nog steeds onafgebroken oorlog in het Midden-Oosten.
Niets van terechtgekomen
In Afghanistan is de Taliban, die de VS sinds 2001 bestreden zou hebben, sterker dan ooit en in Irak kwam na het omverwerpen van het regime van Hoessein terreurgroep IS op.
En dan is er nog de situatie in Syrië.
De Amerikanen beloofden ‘democratie te brengen’, maar daar is in de praktijk niets van terechtgekomen.
Militair-industrieel complex
Al deze oorlogen zijn mooi voor het Amerikaanse militair-industrieel complex, dat met private beveiligers voor de oliebedrijven en wapendeals met landen als Saoedi-Arabië een flink aandeel heeft in het geweld, valt te lezen in een nieuwe editie van Spanning.
Deze bedrijven profiteren maximaal van het idee dat het Westen wel móet ingrijpen, omdat het alternatief nog gruwelijker is.
En dan zijn er nog de oliebelangen, die de loop van zoveel conflicten bepalen, maar zo vaak onbenoemd blijven.
Gemene deler
Overal is de gemene deler de rol van westerse belangen.
Bush noemde oorlog ‘moeilijk, maar niet eindeloos’. Twintig jaar later is oorlog in het Midden-Oosten permanent geworden.
In deze publicatie lees je onder meer hoe de publieke opinie wordt bespeeld, waarom het Westen medeplichtig is aan het immense leed in Jemen en waarom democratie niet kan worden afgedwongen met militaire middelen.
[SP]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sterfte door plotselinge hartstilstand neemt razendsnel toe in Australië, overal worden defibrillators opgehangen
Cabaretier (32) waarschuwde voor bijwerkingen van de injecties, en nu is hij dood!
De media gaan af als een gieter. Hier de ergste leugens over ‘Vietnamveteraan’ Nathan Phillips
Onmogelijk dat mens op de maan is geland. Deze publicist daagt NASA uit
Wetenschappers: Tijdreizigers kunnen parallelle universa gebruiken om het verleden te bezoeken
Spoedarts getuigt: meer mensen op de spoedeisende hulp door de prik dan door corona
Vertrouwelijke memo: “UFO gevonden in Canadese provincie Saskatchewan”
Aan deze leugen over brandend maagzuur verdiende Big Pharma miljarden
Raad van State adviseert FVD-wetsvoorstel voor Nexitreferendum ‘niet in behandeling te nemen’ en dit is waarom