Er moet een onderzoek komen naar de rol van de CIA bij de verspreiding van de Zaïre-variant van het ebolavirus, die verantwoordelijk is voor de huidige uitbraak in West-Afrika. Dat stelt de Amerikaanse onderzoeksjournalist Wayne Madsen.
In 1976, het jaar waarin George H.W. Bush directeur was van de CIA, kreeg Zaïre (nu Democratische Republiek Congo geheten) te kampen met een uitbraak van ebola. In datzelfde jaar overtrad de Amerikaanse overheid een Senaatswet door zich te bemoeien met de burgeroorlog in buurland Angola, aldus Madsen.
“In 1980 zagen we de uitbraak van hiv in Zaïre en Angola, twee landen waar de CIA opereerde,” zei hij. “In mijn ogen moet er een onderzoek worden ingesteld naar het biologische oorlogsprogramma van de CIA in Zaïre en Angola tussen 1976 en 1980.”
De Cubaanse leider Fidel Castro gaf in 1975 opdracht om troepen te sturen naar Angola. De Cubaanse soldaten moesten er het pas onafhankelijk geworden land, onder leiding van de Volksbeweging voor de bevrijding van Angola (MPLA), bijstaan in de strijd tegen opstandelingen die in het geheim werden gesteund door de CIA en het Zuid-Afrikaanse Apartheidsregime.

Als blijkt dat de CIA virussen ontwikkelt voor oorlogsdoeleinden, kan dat de inlichtingendienst in een kwaad daglicht stellen, zei Madsen.
Afgelopen weekend zei president Obama dat hij geen reisbeperkingen wil instellen van en naar landen in West-Afrika waar het ebolavirus is uitgebroken. “We kunnen West-Afrika niet isoleren van de rest van de wereld. Dat kan de situatie alleen maar erger maken.”
Op dit moment zijn ruim 500 troepen gestationeerd in Liberia en Senegal. Het Pentagon wil 3600 manschappen inzetten om de ebola-epidemie in West-Afrika te bestrijden. “Het is erg vreemd dat de VS troepen stuurt terwijl er in het gebied juist gezondheidsmedewerkers en artsen nodig zijn,” zei Madsen.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Steun de staatsgreep in Venezuela niet! Activiste onderbreekt Amerikaanse minister Pompeo tijdens speech. Kijk naar zijn reactie
Oude tijden herleven: ‘De Duitsers zijn hun oude gewoonte nog niet verleerd’
China zet leger in en haalt positief geteste kinderen bij ouders weg: ‘Binnenkort in Nederland!’
Bewoner Noors verzorgingstehuis sterft dag na coronavaccin, onderzoek gaande
Werkt bondskanselier Merkel voor de CIA?
“Ik ben paranormaal begaafd”
Hoe een Italiaanse tiener 43 minuten onder water overleefde
Raad eens door wie al die accounts van ‘rechtsextremisten’ worden beheerd
Beleidsmaker: “Kanker is schimmel die je uit je lichaam kunt spoelen met baking soda”