Enkele dagen nadat de Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras in Madrid in zijn gezicht werd geschoten, braken er grote protesten uit in zo’n 42 Spaanse steden en gingen talloze Spanjaarden de straat op.
Ze voelen zich verraden door de socialistische premier Pedro Sanchez, die beloofde amnestie te verlenen aan Catalaanse separatisten in ruil voor steun. De Partido Popular riep op tot massale demonstraties door het hele land.
🇪🇸 Meer dan één miljoen mensen protesteren vandaag in Madrid tegen de staatsgreep van de socialist Pedro Sanchez, voor de soevereiniteit en eenheid van Spanje en tegen globalisme en het WEF.
Wát een beelden: laat het een inspiratie zijn voor Nederland.
pic.twitter.com/0o0bmmSbXr— Raisa Blommestijn (@rblommestijn) November 12, 2023
De betogers zijn boos over de overeenkomst die premier Sanchez heeft gesloten met de leider van de Catalaanse partij, Carles Puigdemont. In die deal wordt afgesproken dat hij amnestie verleent aan Catalanen die in 2017 illegaal de onafhankelijkheid wilde uitroepen.
Santiago Abascal, leider van de partij Vox, heeft beloofd om de inkomstenbelasting te verlagen, de overheidsuitgaven terug te dringen, corruptie aan te pakken, illegale immigranten uit te zetten, radicale moskeeën te sluiten en het liberale beleid ten aanzien van de woke-agenda en klimaatverandering terug te draaien. De partij scoorde bij de verkiezingen beter dan verwacht.
Madrid is bursting at the seams with Spanish protesters standing up for their country
Patriots are taking control pic.twitter.com/IQR1CklJp8
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
In Madrid gaf Abascal een speech. Alberto Nunez Feijoo van de Volkspartij zei in de hoofdstad: “We stoppen pas als er nieuwe verkiezingen komen!”
Spanish nationalists are flooding the streets of Madrid in response to the socialist takeover
They will not allow their country to be destroyedpic.twitter.com/n3ic7h2bAZ
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
Alleen al in Madrid waren volgens de autoriteiten zo’n 80.000 mensen op de been. De Volkspartij claimde dat zo’n 1 miljoen betogers de straat opgingen.
Barcelona up pic.twitter.com/3r6rnFvxqG
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De Panama Papers: Hoe het volk wordt misleid door de westerse media
Chemtrails zouden rond 2030 weleens mainstream kunnen worden. Kijk wat ze nu weer hebben bedacht
VIDEO: Dit gebeurt er als je Area 51 via de geheime achteringang probeert binnen te komen
Oud-D66-Kamerlid ‘verdraagt onzin die Jan Paternotte en Tjeerd de Groot uitkramen niet langer’ en spreekt zich uit
Kijken: Farage veegt de vloer aan met hypocriete Europarlementariërs
Willem Engel niet welkom bij ‘complotmiddag’ op Erasmus Universiteit, doet aangifte
Rusland beïnvloedt nu ook al verkiezingen in fictieve landen. Kijk hoe VN-ambassadrice Haley voor schut wordt gezet
Hoogleraar Capel: ‘Ivermectine net zo’n doorbraak als penicilline, maar het mag niet gebruikt worden’
Wat is het World Economic Forum van plan in Nederland? ‘Dit is het einde van onze vrijheid’