Enkele dagen nadat de Spaanse oud-politicus Alejo Vidal-Quadras in Madrid in zijn gezicht werd geschoten, braken er grote protesten uit in zo’n 42 Spaanse steden en gingen talloze Spanjaarden de straat op.
Ze voelen zich verraden door de socialistische premier Pedro Sanchez, die beloofde amnestie te verlenen aan Catalaanse separatisten in ruil voor steun. De Partido Popular riep op tot massale demonstraties door het hele land.
🇪🇸 Meer dan één miljoen mensen protesteren vandaag in Madrid tegen de staatsgreep van de socialist Pedro Sanchez, voor de soevereiniteit en eenheid van Spanje en tegen globalisme en het WEF.
Wát een beelden: laat het een inspiratie zijn voor Nederland.
pic.twitter.com/0o0bmmSbXr— Raisa Blommestijn (@rblommestijn) November 12, 2023
De betogers zijn boos over de overeenkomst die premier Sanchez heeft gesloten met de leider van de Catalaanse partij, Carles Puigdemont. In die deal wordt afgesproken dat hij amnestie verleent aan Catalanen die in 2017 illegaal de onafhankelijkheid wilde uitroepen.
Santiago Abascal, leider van de partij Vox, heeft beloofd om de inkomstenbelasting te verlagen, de overheidsuitgaven terug te dringen, corruptie aan te pakken, illegale immigranten uit te zetten, radicale moskeeën te sluiten en het liberale beleid ten aanzien van de woke-agenda en klimaatverandering terug te draaien. De partij scoorde bij de verkiezingen beter dan verwacht.
Madrid is bursting at the seams with Spanish protesters standing up for their country
Patriots are taking control pic.twitter.com/IQR1CklJp8
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
In Madrid gaf Abascal een speech. Alberto Nunez Feijoo van de Volkspartij zei in de hoofdstad: “We stoppen pas als er nieuwe verkiezingen komen!”
Spanish nationalists are flooding the streets of Madrid in response to the socialist takeover
They will not allow their country to be destroyedpic.twitter.com/n3ic7h2bAZ
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
Alleen al in Madrid waren volgens de autoriteiten zo’n 80.000 mensen op de been. De Volkspartij claimde dat zo’n 1 miljoen betogers de straat opgingen.
Barcelona up pic.twitter.com/3r6rnFvxqG
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) November 12, 2023
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Nog altijd onverklaarbare hoge sterfte, hier ligt het volgens het CBS aan
Ik denk dat het niet van de aarde afkomstig was. Twee marinepiloten vertellen over confrontatie met vliegende schotel
Nederlandse overheid, onder invloed van de EU, drijft mensen tot wanhoop
‘Rutte heeft vakkundig zijn eigen club om zeep geholpen’
Opwellende zonneactiviteit: Miljoen kilometer lang filament
De wereldbevolking komt massaal in opstand. Is het einde van het kapitalisme in zicht?
Voor altijd jong: Meditatie gaat veroudering van de hersenen tegen
Skripals vergiftigd met westers zenuwgas. Zwitsers laboratorium doet opmerkelijke ontdekking
President Obama denkt niet dat Noord-Korea kernraket heeft