In april 2013 werd de Belgische academicus en journalist Pierre Piccinin da Prata ontvoerd door jihadisten in Syrië. Enkele maanden later, in september, werd hij vrijgelaten.
Hij trok in de afgelopen jaren regelmatig naar conflictgebieden en schreef diverse artikelen voor de krant Le Soir en andere internationale media.
Tientallen mainstream media hebben interviews met de oorlogsverslaggever afgeblazen nadat hij op de Belgische radio had gezegd dat de Syrische president Bashar al-Assad geen saringas of welk zenuwgas dan ook heeft gebruikt in de stad Ghouta.
Geen baat
Tijdens zijn gevangenschap hoorde Piccinin zijn gijzelnemers praten over een chemische aanval die in Ghouta uitgevoerd zou worden door een islamitische groep om een reactie van de Verenigde Staten uit te lokken.
“De Syrische overheid heeft geen baat bij het gebruik van het gas,” zei de verslaggever tegen de krant Syria Times.
“Strategisch gezien is het zinloos en Assad kon hiermee alleen maar zijn imago schaden en een Amerikaanse aanval riskeren,” vervolgde hij.
Nut
Hij riep de westerse nieuwsmedia op toe te geven dat ze ernaast zaten en een rectificatie te plaatsen.
Piccinin: “Wat voor nut heeft het om oorlogsjournalist te zijn als je niet de waarheid spreekt?”
Na zijn vrijlating namen tientallen media, vooral Belgische en Franse, contact met hem op om een interview af te nemen.
“Nadat ik op de Belgische radio over de gifgasaanval in Ghouta had gesproken, ging gelijk mijn telefoon: de media zeiden opeens dat de interviews niet meer doorgingen,” zei Piccinin.
Tegendeel
“Alle westerse media hebben de regering van Assad ervan beschuldigd gifgas te hebben ingezet tegen de eigen bevolking,” ging hij verder.
“En toen meldde zich opeens een verslaggever die vijf maanden lang op locatie was en het tegendeel bewees,” klonk het. “Dat kwam hen niet goed uit.”
Piccinin werd samen met de Italiaanse journalist Domenico Quirico ontvoerd. Die heeft zich nooit uitgesproken over het incident, volgens Piccinin omdat zijn baas hem de mond heeft gesnoerd.
Hij zegt achteraf spijt te hebben dat hij zijn mond heeft opengedaan, aangezien zijn professionele carrière hierdoor een flinke knauw heeft gekregen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Coronavirus ‘is erger dan een bom’, waarschuwt deze Italiaanse arts
Melinda Gates omschrijft ontmoeting met ‘weerzinwekkende’ Epstein: ‘Ik had er nachtmerries over’
Website WEF: corona was een test, de volgende stap is een persoonlijk CO2-budget
Nieuw rapport onthult rol Rockefellers en George Soros bij klimaathoax
Warmtepomp die het niet doet en een torenhoge energierekening. Hoe één van de eerste ‘duurzame’ wijken van Nederland is geflopt
Oostenrijker die inenting weigert, krijgt boete van 3600 euro: ‘Het wordt steeds gekker’
Nederland is klaar met de virusvoorspellingen van Koopmans: kijk hier de reacties
We moeten gaan beseffen dat klimaatverandering van alle tijden is en dat de mens daar bitter weinig invloed op heeft. Hoogleraar vertelt hoe het echt zit
Fabian Society Starmer: “Wolf in schaapskleren” achter Brits beleid