Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag drie mensen uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Volgens diverse bronnen gaat het om Pieter Kuit, zijn vrouw en zijn dochter Jade. De drie worden verdacht van verduistering, oplichting en witwassen.
Pieter en Jade zijn bestuurders van een door hen opgerichte stichting, de Buitenparlementaire Onderzoekscommissie 2020. Het OM stelt dat geld dat donateurs aan de stichting hebben geschonken, is gebruikt voor privé-uitgaven.
Voorarrest
Het geld was bedoeld voor onderzoek naar het Nederlandse coronabeleid. De commissie heeft veel getuige-deskundigen gehoord die kritiek hebben geuit op het coronabeleid. Ook deed zij onderzoek naar sterfgevallen die zijn opgetreden na de coronavaccinatie. De commissie heeft bovendien een aanklacht ingediend tegen de regering bij het Internationaal Strafhof.
De drie mogen alleen contact hebben met hun advocaat. Op een later moment moeten ze zich tegenover de rechter verantwoorden. De verdachten zitten in voorarrest.
Puur machtsvertoon
Eerder werd het YouTube-kanaal van de BPOC opgeschort ‘van overheidswege’. Na dreiging met een kort geding werd het account hersteld.
“Het regime slaat weer toe. De hele BPOC is gearresteerd en in beperking gezet,” reageert Willem Engel. “Puur machtsvertoon, in normale gevallen krijg je een brief of je voor verhoor wilt langskomen of worden de boeken van de stichting gevraagd.”
Viroloog Marc Van Ranst is verheugd. “Hun ‘Buitenparlementaire Onderzoekscommissie’ was een amateurtoneelgezelschap die ‘verhoren’ deed over de coronacrisis om een ‘tribunaal’ te organiseren, en vooral een vehikel om geld af te troggelen van argeloze wappies,” stelt hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duitse arts slaat alarm: ‘100.000 doden door coronamaatregelen’
Nepnieuws van NPO: hoe EenVandaag en Universiteit Twente de burger misleidden over mondkapjes
Meeste mensen weten niet dat ze spiritueel zijn
Een goede reden om voor zonsopkomst op te staan (video)
Leer lucide dromen en maak het onmogelijke mogelijk
‘Europese dictatuur dendert door’: digitale identiteit wordt ons zonder debat door de strot geduwd
Voormalige Pfizer-VP: ‘Vaccins niet nodig, de pandemie is praktisch voorbij’
Red Team-lid Wim Schellekens staat op zwarte lijst van artsen
De 5 opmerkelijkste complottheorieën over de ruimtevaart