In België wonen ruim 11.000 patiënten met multiple sclerose, een ongeneeslijke ontstekingsziekte die het centrale zenuwstelsel aantast. Men spreekt ook wel van ‘de ziekte met 1001 gezichten’ omdat de symptomen divers zijn en het ziekteverloop onvoorspelbaar is.
Bij Nathalie De Meyer werd 12 jaar geleden de diagnose MS gesteld. Acht jaar later zat ze in een rolstoel. Ze kan alleen nog staan met steun. Om iets te doen aan de spasmen in haar benen, schreef de neurologe haar cannabis voor.
Jarenlang moest Nathalie naar Nederland om in coffeeshops wiet te kopen. Met de invoering van de wietpas kwam daar een abrupt einde aan. Sinds kort kiest ze voor eigen kweek, ‘want dat is het gezondst en het goedkoopst’.
Haar favoriete plant is de white widow, een lichtere soort. In de namiddag zet ze cannabisthee of ze bakt er een cake van en dan geven de spasmen zich na een half uur gewonnen. “En soms maak ik er ook olie van,” zegt ze. “Die kun je onder de tong druppelen, of verwerken in een slaatje. Een pittige olijfolie.”
Cannabis verhitten, verdampen en inhaleren kan ook, maar dat smaakt volgens Nathalie iets te veel naar medicijn. De wiet verzacht niet alleen haar pijn, maar laadt haar ook op. “Het doet meer met mijn geest dan enkel het leed verzachten,” zegt ze. “Het is een heel slopende ziekte. In al die jaren heb ik mijn zoon elke dag verzorgd, naar school gebracht. Zonder cannabis was ik veel in bed blijven liggen.”
Nathalie benadrukt dat cannabisgebruik uit den boze is als je in een dip zit. “Want dan wordt de put nog dieper.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken dineert in nazi-restaurant in Oekraïne
Je kunt de coronaprik straks krijgen in horecazaak of buurthuis: moet net zo makkelijk ’te halen’ zijn als bakje koffie
Nieuw boek onthult: hierom zijn coronavaccins gevaarlijk
Kijk: zo zag dit 12-jarige meisje eruit na haar eerste Pfizer-vaccin
Deze burgemeester werkt niet mee aan nieuwe noodopvang voor asielzoekers: ‘Het is een zelf veroorzaakte crisis’
Rutte schroeft militaire steun Oekraïne op na ‘schijnreferenda’: ‘Stop hiermee’
De symboliek achter de Olympische openingsceremonie
Aflevering Larry King Now volledig in teken van UFO’s (video)
Van Haga clasht met Rutte over coronatest: ‘Geen besmetting!’