De nieuwe aflevering van het RTL4-programma Uit de Schulden heeft voor de nodige gefronste wenkbrauwen gezorgd. Een gezin blijkt maandelijks namelijk liefst 3100 euro te ontvangen, zonder daarvoor te hoeven werken. Het tv-fragment gaat rond op sociale media.
In het programma helpen John Williams en zijn team gezinnen die in financiële problemen zitten. Wat daarbij helpt, is het in kaart brengen van de maandelijkse inkomsten en uitgaven.
Met verbazing kijk ik de aflevering van #uitdeschulden Nederland is compleet de weg kwijt. Bijna 3150 euro netto aan uitkeringen en toeslagen per maand. Werken loont niet meer in dit toeslagenparadijs. pic.twitter.com/r2YKXLK6Fx
— vester71 (@vester71) May 29, 2025
Waarom werken wij eigenlijk nog?
Toen bleek dat één van de gezinnen ruim 3100 euro per maand ontvangt via toeslagen en uitkeringen, vielen veel kijkers van hun stoel. Dit bedrag bestaat uit bijstand, bijzondere bijstand, huurtoeslag, kindgebonden budget en zorgtoeslag.
“Waarom werken wij eigenlijk nog?” vraagt oud-Statenlid Eelco van Hoecke. “Thuis op de bank blijven zitten levert 3150 euro netto per maand op.”
Dé manier om nóg meer controle te krijgen
Fractievoorzitter van FVD in Helmond Theo Heller merkt op: “Dit is dé manier om nóg meer controle te krijgen. En diegenen die wél werken draaien er samen voor op! ‘Gratis’ geld bestaat namelijk niet. Want de overheid heeft geen geld, ze beheert slechts de portemonnee waar ons duurbetaalde belastinggeld in zit.”
Als je mensen in een gunstigere financiële positie wilt brengen, dien je de lasten te verlagen. Het steeds verhogen van het ‘inkomen’ leidt uiteindelijk tot duurdere producten en diensten, aldus Heller. “Daardoor zitten we in een schier onomkeerbare opwaartse spiraal.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Professor Bhakdi: bloedstolling bij ruim 30% van de gevaccineerden!
Yesilgöz loog bij beantwoording Kamervragen over satanisch ritueel misbruik, Van Meijeren eist opheldering
Rusland scheldt schulden Afrika kwijt en schroeft hulp op
‘Vele Nederlanders vrezen voor stille machtsgreep van een ondemocratisch gekozen gezondheidsdictator’
‘Het oog van God’: Foto van indrukwekkende wolkenformatie boven Kazachstan gaat viraal
Viroloog Koopmans geconfronteerd in Eerste Kamer: ‘Op dit punt liegt ze glashard’
Nieuw Brits onderzoek: het ziet er niet goed uit voor de gevaccineerden
De UFO-beelden van de NASA waar zelfs de experts geen verklaring voor hebben
Een ode aan complottheorieën en complotdenkers. Lees het artikel van deze docent