Bill Kaysing was een voormalige Amerikaanse marineofficier die werkte voor één van de fabrikanten die de raketten leverden voor de Apollomissies van de NASA.
Hij claimde in zijn boek ‘We Never Went to the Moon’ (We zijn nooit op de maan geweest) dat de overheid de maanlandingen in scène had gezet.
Veel mensen geloven dat de maanlandingen nooit hebben plaatsgevonden. Uit een recente peiling blijkt bijvoorbeeld dat een vijfde van de Italianen gelooft dat de maanlandingen een hoax waren.
Complot
Een peiling uit 2018 laat zien dat bijna zes op de 10 Russen niet geloven dat de Amerikanen op de maan zijn geweest.
Het boek van Kaysing kwam uit in 1976. Enkele jaren daarvoor, in 1971, onthulden de gelekte Pentagon Papers dat de regering-Johnson lange tijd had gelogen over de Vietnamoorlog.
Daarnaast concludeerde de zogeheten House Select Committee on Assassinations van de Amerikaanse overheid in 1976 – in tegenstelling tot de Commissie-Waren – dat de vermoorde president Kennedy hoogstwaarschijnlijk het slachtoffer was geweest van een complot.
Filmstudio
Het gevolg hiervan was dat het vertrouwen van de Amerikaanse burger in de overheid steeds verder wegzakte.
In 1978 kwam de Hollywoodfilm Capricorn One uit, gebaseerd op het boek van Kaysing.
De film gaat over een landing op Mars die in werkelijkheid is opgenomen in een filmstudio, als verwijzing naar geruchten dat de maanlandingen waren geregisseerd door Stanley Kubrick.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Karin Bloemen kruipt in huid van Kristina Bilderberg en legt het gepeupel uit hoe ze worden belazerd
Populairste Franse weerman van tv gehaald: “Klimaatverandering is oorlogsmachine die ons vasthoudt in angst”
Drie vrouwen zeggen te kunnen bewijzen dat er een hiernamaals is. Dit is wat ze hebben meegemaakt
In 6000 gevallen overtraden artsen de wet door ernstige bijwerkingen niet te melden: NIEMAND werd beboet
Stop Chemtrails Nu – Wereldwijde Mars 25 augustus
Monsterverdrag TTIP blokkeert Europees verbod op hormoonverstorende stoffen
Kamerlid Tony van Dijck pleit voor Nexit: ‘We willen eruit, weg van de EU’
Landbouwminister Adema oogst felle kritiek: ‘Dit is surrealisme 3.0’
Russische minister: ‘NAVO en EU hebben mijn land de oorlog verklaard en nemen er rechtstreeks aan deel’