GroenLinks-PvdA-fractievoorzitter Frans Timmermans vindt dat premier Schoof heeft gefaald als voorzitter van de ministerraad. “Hij heeft het niet in goede banen geleid. Dit soort taferelen heb ik nooit meegemaakt,” zei Timmermans vrijdagavond in Café Kockelmann.
De coalitie voerde op dat moment crisisoverleg nadat staatssecretaris Nora Achahbar (NSC) bekend had gemaakt op te stappen. Ze kon naar eigen zeggen niet langer leven met de toon van collega-bewindspersonen over mensen met een islamitische of migratieachtergrond.
Minister van Asiel en Migratie Faber zou hebben gezegd dat antisemitisme ‘in de genen’ van Marokkanen zit.
Het wordt nog leuker! Terwijl #Timmermans aangeeft dit nog nooit te hebben meegemaakt, wordt die weer gecomfronteert met zijn zoveelste toneelstuk en leugens #kabinetscrisis #cafekockelmann pic.twitter.com/nbTWrskno9
— Jordan Michielse (@JordanMichielse) November 15, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Waar was u in 2011 eigenlijk?
“Schoof had moeten signaleren: wat jullie nu zeggen, gaat echt te ver,” stelde Timmermans.
De fractievoorzitter werd vervolgens geconfronteerd met zijn zoveelste toneelstuk en leugen. “Waar was u in 2011 eigenlijk?” vroeg Kockelmann. “Toen zat u in de Tweede Kamer toch?”
Timmermans antwoordde bevestigend.
Dus ook uw eigen partijleider zei dit soort dingen
“Toen had u een fractievoorzitter, die heette Diederik Samsom, en die zei over Marokkanen die straatoverlast veroorzaken: ‘Deze jongens hebben hun etnisch monopolie op dit soort overlast’,” vervolgde Kockelmann.
“Ja… Ja…” was het enige dat Timmermans kon uitbrengen.
Dus ook uw eigen – destijds – partijleider zei dit soort dingen, benadrukte Kockelmann.
“Ja,” zei Timmermans nog een keer.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





BVNL neemt stelling: ‘Nederland moet de banden met het World Economic Forum direct verbreken’
10 redenen om te stoppen met light-dranken
Zelensky benoemt WEF-Young Global Leader Chrystia Freeland tot economisch adviseur: ‘What could possibly go wrong?’
Kijk: ‘Het failliet van de VVD in een paar minuten beeld en geluid’
Opvallende passage in plannen D66 en CDA over leger: ‘Weer een complottheorie die praktijk wordt’
Meisje (7) met epilepsie succesvol behandeld met cannabisolie
Coronaminister De Jonge ‘heeft debiele en feitenvrije waanideeën’
Hoe corrupt zijn onze media? “Het NOS Journaal is het slechtste journalistieke programma”
Beerput van Spaanse koningshuis en regeringspartij gaat open