De reguliere media proberen de status quo te behouden en behartigen vooral de belangen van de rijken en de machtigen der aarde.
Het nieuws op internet wordt niet gecensureerd. Toch? Helaas. Facebook heeft bijvoorbeeld een leger goedkope arbeidskrachten in dienst om inhoud op basis van een censuurlijst te verwijderen.
Deze censuurlijst staat ook wel bekend als de ‘bijbel’. Met name materiaal over Holocaustontkenning en naaktheid wordt verwijderd. De 21-jarige Amine Derkaoui uit Marokko zei dat hij werd ingehuurd door Facebook om voor 1 dollar per uur te censureren. “Ze buiten de derde wereld uit,” aldus Derkaoui.
Verzetsgroepen
De sociaalnetwerksite verwijdert verder accounts die zijn aangemaakt door Palestijnse verzetsgroepen. Digg, een grote Amerikaanse website die nieuwsartikelen publiceert, blijkt controversiële of kritische berichten te censureren. Ook YouTube en Reddit, twee populaire websites, worden beschuldigd van censuur.
De sociale nieuwswebsite Reddit is eigendom van het grote Advance Magazine Publishers, eigenaar van een aantal kranten en tijdschriften. Toch censureert Reddit blogs en wordt de site niet gezien als een officiële betrouwbare nieuwsbron.
Omzeilen
Veel vooraanstaande deskundigen hebben tegenwoordig hun eigen blog. De reden dat nieuwsblogs populair zijn geworden is dat ze de censuur van de reguliere media weten te omzeilen. President Obama zei: “Blogs zijn goed in het ontkrachten van mythen die door de vingers van de traditionele mediabedrijven glippen.”
De sociale media vormen met name onder de jeugd een populaire informatiebron, omdat het lijkt alsof ze ongecensureerd nieuws brengen. Dat blijkt niet het geval omdat veel nieuwssites en blogs worden weggedrukt.
Bron: Washingtonsblog.com
Gerelateerd:
- ‘Journalisten moeten volgens CNN propagandisten zijn’ (video)
- Plaatsen die Google Maps voor u verborgen houdt
- Iraanse zender om geopolitieke redenen afgesloten (video)
- Ontdek hoe de Britse pers wordt gecontroleerd en gemanipuleerd
- Rothschild bankiers dwarsbomen Iraanse nieuwszender Press TV
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bovennatuurlijke krachten? Leeg glas beweegt uit zichzelf op live tv in Honduras
De grote families die de wereld regeerden
De MSM zijn massamisleidingswapens. Duitse professor onthult hoe iedere oorlog begint met leugens
Kijk: ON!-verslaggever vraagt Paternotte hoe democratisch het is om een partij te verbieden
Poetin leest NBC-presentatrice de les. Kijk hoe hij de leugens doorprikt die de media ons dagelijks voorschotelen
Docente die pleit voor vaccinatieplicht krijgt stortvloed aan kritiek: ‘Echt compleet bizar dit’
Johan Derksen roept live op tv op tot liquideren van Baudet: ‘Dit mag niet zonder consequenties blijven’
We zijn niet alleen: Dolfijnen spreken universele taal
Piloot Alitalia zag ‘groene halo boven Rome’ (video)