Kamerlid Wybren van Haga deed eind vorig jaar aangifte tegen toenmalig demissionair minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid wegens onder meer discriminatie, groepsbelediging, aanzetten tot haat en discriminatie, en uitsluiting. Het OM besloot De Jonge niet te vervolgen omdat er geen strafbare feiten gepleegd zouden zijn door de minister.
Van Haga liet het er niet bij zitten en verzocht de procureur-generaal bij de Hoge Raad in maart om over te gaan tot vervolging van De Jonge wegens door hem gepleegde ambtsmisdrijven. In het verzoek tot vervolging staat: hoewel ‘medische status’ niet als specifieke grond voor strafrechtelijke vervolging is neergelegd in de Nederlandse Strafwet, betekent dit niet direct dat er niet tot vervolging van De Jonge overgegaan kan worden.
Stille ramp
“De grondrechten zijn met voeten getreden tijdens de coronacrisis. Er is gespeeld met mensenlevens,” aldus Van Haga. De Onderzoeksraad voor Veiligheid schrijft in een rapport dat zich een ‘stille ramp’ heeft voltrokken in verpleeghuizen.
“Door het onder de verantwoordelijkheid van Hugo de Jonge tot stand gekomen en uitgevoerde beleid, hebben talloze kwetsbare bewoners in verpleeghuizen het leven gelaten. BVNL vindt dit onacceptabel. Daarom is bij de procureur-generaal tevens het verzoek tot vervolging van Hugo de Jonge voor dood door schuld neergelegd,” lichtte Van Haga toe.
Geen aanknopingspunten
De procureur-generaal bij de Hoge Raad laat weten geen aanknopingspunten voor een strafrechtelijk opsporingsonderzoek te zien na de aangiften van het Kamerlid tegen de oud-coronaminister.
Volgens de procureur-generaal heeft De Jonge zich niet schuldig gemaakt aan een ambtsdelict of in strijd met de Grondwet gehandeld. De sterfgevallen in de verpleeghuizen kunnen De Jonge niet worden toegerekend, vindt de procureur-generaal.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Greenwashing van ‘duurzame’ banken
Waarom reguliere medicijnen depressie niet kunnen genezen
Ik wil mijn geld terug (video)
Britse koninklijke familie heeft mogelijk geen koninklijk bloed
Rusland voert zware vergeldingsacties uit op Oekraïne terwijl Zelensky stilte doorbreekt over inval in Koersk
Verkiezingsfraude: het bewijs dat de NOS niet kan vinden
Britse defensie stopt UFO-bewijs in doofpot
Kuipers: als 2G niet helpt tegen besmetting kan het worden gebruikt om mensen te bewegen booster te nemen
Dit gebeurt er als een CDA-burgemeester FVD en Baudet vergelijkt met het nazisme: ‘Iemand die het nog begrijpt?’