De Indonesische Mbah Gotho claimt 145 jaar oud te zijn. Hij zou de langst levende man op aarde zijn. De man woont in Sragen op het Indonesische eiland Java. Volgens zijn identiteitskaart is hij geboren op 31 december 1870, schrijft de Daily Telegraph.
Ghoto heeft eigenlijk nog maar één wens. “Het enige wat ik wil, is sterven,” zei hij tegenover de lokale zender Liputan 6. “Mijn vrouwen, broers, zussen en kinderen zijn overleden en mijn kleinkinderen zijn allemaal onafhankelijk.”
Lang zoekwerk
De man woonde al veel begrafenissen bij. Die van zijn 10 broers en zussen, vier echtgenotes en zelfs enkele van zijn kinderen. Familieleden laten weten dat Ghoto zijn dagen slijt door naar de radio te luisteren.
Hoewel de autoriteiten na lang zoekwerk bevestigd hebben dat de geboortedatum van Ghoto authentiek is, moet dat nog bevestigd worden door een onafhankelijke bron. Pas dan is hij officieel de oudste man die ooit heeft geleefd. Dat zou hem een stuk ouder maken dan de Franse Jeanne Calment. Zij stierf in 1997 op 122-jarige leeftijd.
Nog oudere
“Hij eet alles en is nog nooit ziek geweest,” zei een familielid. Al in 1992 is er een grafsteen voor Ghoto gemaakt, maar hij blijft maar doorgaan. Over het geheim van een lang leven zei hij: “Het recept om oud te worden, is geduld.”
Naar verluidt wonen in Afrika nog oudere mannen, hoewel hun leeftijd nooit is bevestigd. In Nigeria zou een 171-jarige man genaamd James Olofintuyi wonen en in Ethiopië woont ene Dhaqabo Ebba die claimt 163 jaar oud te zijn.
[HLN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Een ongekende situatie: ‘Dit is nog nooit in de Nederlandse geschiedenis gebeurd’
Timmermans zegt zich grote zorgen te maken over Gaza, maar vindt het prima om kruisraketten diep Rusland in te schieten
ON!-verslaggever doet aangifte wegens mishandeling, kijk naar de furieuze reactie van Gideon van Meijeren
Deze populaire olie om in te bakken leidt tot geheugenverlies. Wat is een goed alternatief?
Groot probleem voor Zelensky: Oekraïense burgers helpen Russische opmars te versnellen
Uitvinder mRNA-technologie bevestigt: gevaccineerden worden superverspreiders
EU-baas Von der Leyen krijgt ZEVENDE loonsverhoging in 3 jaar: ‘Schaamteloos, ik heb er geen andere woorden voor’
Marilyn Monroe werd in 1962 vermoord. Deze nieuwe spraakmakende docu laat zien wat zij wist, waarom zij dood moest
Kijk: Van Meijeren noemt Jaap van Dissel een ‘corrupte leugenaar’, en krijgt zowat de hele Kamer over zich heen