Deze maand werd bekend dat er leven mogelijk is in de ondergrondse oceaan van Jupitermaan Europa. Dat concludeerden wetenschappers van het Jet Propulsion Laboratory van de NASA.
Een nieuwe studie heeft geleid tot soortgelijke conclusies over dwergplaneet Ceres. Aan het eind van de 20e eeuw werd door ruimtetelescoop Hubble voor het eerst een foto gemaakt van een intrigerende heldere stip op Ceres, de grootste asteroïde tussen Mars en Jupiter.
Er wordt nog altijd druk gediscussieerd over de witte vlekken. Sommige astronomen denken dat ze worden veroorzaakt door ijs, zout of iets heel anders. Het is bekend dat onder het oppervlak van Ceres grote hoeveelheden bevroren water liggen opgeslagen.
Raadsel
Onlangs bestudeerde Paolo Molaro van de sterrenwacht van Triëst in Italië Ceres met de HARPS-telescoop. Hij ontdekte samen met zijn collega’s dat de heldere vlekken gedurende de dag van vorm veranderen en helderder worden. Het team staat voor een raadsel.
Met de HARPS-telescoop ontdekten de onderzoekers onverwachte veranderingen. Ze dachten in eerste instantie dat de apparatuur niet goed werkte. Uiteindelijk moesten ze concluderen dat de stippen echt veranderden. En wel op momenten dat ze zichtbaar waren vanaf de aarde.
Deze variaties doen astronomen nog steeds perplex staan, omdat er geen plausibele verklaring voor is te vinden. “We weten niets over deze veranderingen,” vertelde Molaro aan Astrowatch.net. “En dit vergroot het mysterie rond de stippen alleen maar.”
Vluchtige stoffen
Hij hoopt dat wetenschappers die betrokken zijn bij de ruimtesonde Dawn in de komende maanden meer duidelijkheid kunnen verschaffen. Molaro wil eind dit jaar meer metingen doen.
Volgens één hypothese kunnen de veranderingen worden veroorzaakt door de aanwezigheid van vluchtige stoffen, die verdampen door zonlicht. Als ze worden verlicht door de zon, vormen ze pluimen die zonlicht reflecteren.
Vanwege het enorme waterreservoir op de dwergplaneet wordt er ook nog altijd druk gediscussieerd over de vraag of er leven mogelijk is op Ceres. “Niemand weet dat op dit moment,” besloot Molaro.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Deze arts genas 5000 coronapatiënten met hydroxychloroquine
Partij Wybren van Haga wil onderzoek naar alarmerende cijfers over bijwerkingen coronavaccinatie
Kabinet komt na crisisberaad met inlegvelletje: ‘Wat een leegte, uitgeregeerd’
Flashback: Bill Gates legt zich toe op weerbeheersing en het “kalmeren” van orkanen
Soros heeft honderden Europarlementariërs in zijn zak. Documenten onthullen waarom onze democratie een façade is
Eerdmans over toelaten van Bob Vylan en tegenhouden van David Icke: ‘Ik vind het nogal glibberig waar we ons op begeven’
Man ziet tijdens bijna-doodervaring in de hel wat hij anderen heeft aangedaan. Dan gebeurt er dit
Wetenschapper die vaccinatiestudie over autisme vervalste krijgt immuniteit
Atlantis in Indonesië? Geoloog claimt resten van verloren beschaving te hebben gevonden