Bedrijfskundige en publicist Rutger van den Noort vraagt zich af of RTL soms een geheime agenda heeft.
Hij voelde eerder al argwaan toen premier Rutte te gast was in RTL Late Night. “De hele uitzending was geregisseerd en leek te zijn gekocht.”
Elite
Hij besloot de geldstromen te volgen. RTL is als onderdeel van RTL Group eigendom van Bertelsmann, een reusachtig Duits mediaconglomeraat.
“Bertelsmann beweegt zich op het grensvlak van politiek en media, de ontmoetingsplaats bij uitstek voor de elite,” schrijft hij.
Hij wijst erop dat in 2007 nog een groot mediacontract in Luxemburg werd getekend door de toenmalige premier Jean-Claude Juncker, RTL Group en Bertelsmann.
Soros
Een naam die steeds opduikt rond Bertelsmann is die van George Soros. In 2003 deed hij bijvoorbeeld een bod van één miljard euro op een onderdeel van de multinational.
Bestuursleden van Bertelsmann zijn daarnaast vaak aanwezig op de Bilderbergconferentie. Vicevoorzitter van de RTL Group Martin Taylor was al vaak te gast.
Ruim driekwart van de aandelen van Bertelsmann is in handen van de Bertelsmann Stiftung, die wordt voorgezeten door de Nederlandse oud-minister Aart Jan de Geus.
Racistisch stereotype
Van den Noort merkt op dat RTL aanwezig was bij een rondetafelgesprek eind 2016 met Lodewijk Asscher over Zwarte Piet.
Daar werd onder meer gesproken over een VN-rapport van Verene Shepherd. Volgens haar moet het sinterklaasfeest worden afgeschaft omdat Zwarte Piet in haar ogen een racistisch stereotype is.
Hoede
Shepherd publiceert bij uitgever Palgrave Macmillan, die via Springer Nature onderdeel is van Holtzbrinck, dat weer een joint venture heeft met Bertelsmann. En zo is de cirkel weer rond.
Er is in Nederland vooral kritiek op de NOS en NPO, maar misschien moeten we nog wel meer op onze hoede zijn voor RTL, besluit Van den Noort.
Foto: Hay Kranen/PD/Wikimedia Commons
[Opiniez]






“Bizarre Siberische kraters kunnen mysterie Bermudadriehoek oplossen”
Klokkenluider witwasbank belandt in psychiatrische inrichting
Kristen werkte 9 jaar bij de luchtmacht en doet nu een boekje open over vliegtuigsporen: ‘Het is verschrikkelijk’
Senator legt vinger op de zere plek: dit is waar het World Economic Forum over gaat
Oud-dj BBC: “Britse koninklijke familie verdoezelde misbruik jongens”
In Amerika is zojuist een wet aangenomen die de centrale bank VERBIEDT om een CBDC uit te geven
Maan mogelijk bezaaid met organismen en technologie van buiten ons zonnestelsel. Harvard-astronoom waagt zich aan opmerkelijke theorie
President Biden laat de wereld weten: ‘De Nieuwe Wereldorde komt eraan’
“Iedereen weet dat MH17 is neergehaald door Oekraïne, daarom zijn Nederlandse journalisten aangehouden”