De minister-president van Thailand, generaal Prayuth Chan-ocha, heeft toegegeven dat hij advies heeft gevraagd aan een waarzegger. “Er schuilt geen kwaad in het luisteren naar waarzeggers,” zei de leider van de militaire junta tijdens een gesprek met journalisten. “Waarzeggerij is een kunst. Ik luister naar hun woorden. Ze hadden me al gewaarschuwd dat ik misschien in botsing zou komen met de media.”
Veel hooggeplaatste Thaise politici raadplegen waarzeggers als ze beleidswijzigingen willen doorvoeren. Premier Prayuth vertelde eerder al dat hij zich had overgoten met heilig water om zich te verweren tegen de vloek die vijanden over hem hadden afgeroepen.
Eind mei pleegde de junta onder leiding van Prayuth een staatsgreep na maandenlange politieke onrust en protesten tegen de later afgezette premier Yingluck Shinawatra. Met de coup wilde het Thaise leger de orde terugbrengen in het land.
Het nieuwe parlement, dat generaal Prayuth heeft aangesteld als premier, bestaat voornamelijk uit legerleiders. De generaal kreeg het vertrouwen van 191 parlementsleden. De nieuwe regering moet politieke hervormingen doorvoeren in Thailand.
Tijdens het gesprek met journalisten ontkende Prayuth dat hij naar buurland Burma was gereisd om advies te vragen aan een beroemde mysticus, die bekendstaat als ET. De Thaise oud-premier en telecommiljardair Thaksin Shinawatra was wel klant van ET. Kort voordat hij werd afgezet, zou hij nog bij ET op bezoek zijn geweest. “Ik ben nooit naar ET geweest,” aldus premier Prayuth.
[Trouw]
Vaatwasser bij het grofvuil? Kinderen hebben minder allergieën als er met de hand wordt afgewassen
Honderden melden vuurbal en supersone knal boven San Francisco
Volkskrant-artikel waarin blond nazistisch wordt genoemd wekt irritatie: ‘Dit is toch niet te geloven’
Europarlementariër Sophie in ’t Veld flink op haar nummer gezet: ‘Ik ben het een beetje beu, dat toontje’
D66-leider Jetten maakt opmerkelijke verspreking op partijcongres
Orka communiceert met mensen door motorgeluid te imiteren (video)
Geheimzinnige Bilderbergconferentie in alle stilte van start, dit is de Nederlandse equipe
Minister van FINANCIËN naar Suriname om slavernijverleden: ‘Wedden dat dit alleen maar om geld gaat?’
Enorme opstand in Frankrijk op nationale feestdag: ‘Revolutie! Revolutie!’