Niet het afbraakbeleid uit Brussel, maar klimaatverandering en Rusland zijn verantwoordelijk voor de boerenprotesten. Dat beweerde althans EU-baas Ursula von der Leyen in het Europees Parlement. Ja, echt.
Dinsdag zei ze tijdens haar speech dat boeren overal in Europa de straat opgaan en dat velen van hen zich in een hoek gedreven voelen. De boeren voelen de gevolgen van klimaatverandering als eerst, beweerde ze zonder blikken of blozen. Droogte en overstromingen hebben hun oogsten verwoest en vormen een bedreiging voor hun vee, vervolgde ze.
Boeren voelen ook de impact van de Russische oorlog: inflatie, de gestegen kosten van energie en kunstmest, ging ze verder.
Stop met liegen
Advocaat Carine Knapen maakt gehakt van de uitspraken van Von der Leyen. “Stop met liegen,” zegt ze tegen haar op X. “Het is niet door Poetin en ook niet door het klimaat dat de landbouwers overal in de EU staken en demonstreren.”
Ze wijst erop dat de inflatie door Von der Leyen is veroorzaakt, door het stelselmatig bijdrukken van geld dat niet bestaat en artificieel in de economie is gepompt door de ECB.
Knapen zegt verder dat de Europese sancties geen enkel effect hebben gehad op Rusland. Met de sancties heeft Europa zich in eigen voet geschoten, de inflatie liep nog verder op.
U maakt de landbouw doelbewust kapot
“Met uw absurde Green Deal, die geen enkele feitelijke of wetenschappelijke basis heeft, hebt u – op basis van allerlei verzinsels – een veelheid van nieuwe regels voor de landbouw verzonnen die hen figuurlijk doen stikken,” benadrukt ze. “Landbouwers moeten zware investeringen doen om te voldoen aan uw absurde regels.”
En wie hieraan niet voldoet, moet de deuren sluiten. “U maakt de landbouw doelbewust kapot,” stelt Knapen. Ze voegt toe dat er geen klimaatprobleem is. “Ook dit is een verzinsel.”
“De landbouwers in de ganse EU staken en demonstreren – met de steun van het volk – om u en uw diabolische EU-regels een halt toe te roepen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Grote Reset is ‘één van de grootste bedreigingen’ voor democratie en vrijheid
India: er bestaat niet zoiets als een Indiase coronavariant
Massale ophef nadat Amazon boek over vernietiging van westerse beschaving door massamigratie in de ban doet
Hoe je snel en gratis van diabetes geneest zonder onzin
Neuroloog: “Populair ADHD-medicijn is eigenlijk gewoon crystal meth”
In Duitsland is studeren aan de universiteit vanaf nu overal gratis
“We zitten met een overheid die ons al jarenlang brainwasht over orgaandonatie”
Ex-wetenschapper claimt dat NASA knoeit met foto’s om dingen te verbergen (en hij is niet de enige)
Filmpje: Arts behandelt slachtoffer van de biowapens – ‘Laat niemand je wijsmaken dat het bijwerkingen zijn’