Premier Rutte heeft gezegd dat Forum voor Democratie een ‘nieuw dieptepunt heeft bereikt’ door een journalist in een YouTube-filmpje ‘in diskrediet te brengen’. “In een democratie moeten journalisten hun werk kunnen doen zonder in diskrediet te worden gebracht,” schreef Rutte op Twitter.
Ook vice-premier Kaag, minister De Jonge, staatssecretaris Van der Burg en diverse Kamerleden, onder wie Segers en Klaver, spraken hun verontwaardiging uit over de video.
De uithaal van Rutte naar FVD oogst felle kritiek. Onder zijn tweet staan inmiddels meer dan 4000 reacties. Na 1000 reacties schreef FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen: “Allemaal negatief voor zover ik kan beoordelen, er is werkelijk niemand hier op Twitter die deze gespeelde verontwaardiging over een journalist die ontmaskerd wordt zelfs maar serieus neemt: alleen journalisten en politici doen dat.”
BIZAR!
1. Een journalist roept op op tot het liquideren van #Baudet: *stilte*
2. Een andere journalist probeert dit goed te praten en liegt dat “liquideren” ook “wegsturen” kan betekenen: “WAT GOED!”
3. Ik vraag in alle rust om opheldering: “INTIMIDEREND! BEDREIGEND! VERGIF!” pic.twitter.com/RALcVcjrun
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) October 23, 2022
Wat een armoede
“Zelden zoveel onzin in een tweet gezien. Een niet-integere ‘journalist’ wordt ontmaskerd als een verlengstuk van het regime. En de liegende baas van het regime, die de democratie om zeep helpt, komt zijn liegende vazal redden. Met een leugen,” stelt FVD-Europarlementariër Marcel de Graaff.
Onderzoeker Annelies Strikkers schrijft: “Journalist Merel Ek liegt aantoonbaar tegen een politicus om hem in een kwaad daglicht te zetten en te scoren op tv. Het publiek heeft recht op objectieve, eerlijke verslaggeving en bevraging. Hier werd de bewuste journaliste op aangesproken. Merel moet netjes rectificeren.”
“Je kon er je klok op gelijk zetten! Op naar het volgende incidentje dat feitelijk nergens over gaat. Wat een armoede,” zegt advocaat Bart Maes.
Heel het kartel, inclusief de premier, springt in de bres voor een liegende journalist.
Hoe innig verweven de mainstream journalistiek is met de zittende macht kan niet duidelijker zijn. #merelek #Gideon pic.twitter.com/Q7D7n7t2z2
— Annelies (@annstrikje) October 23, 2022
Niet representatief voor Nederland
Ironisch genoeg beweerde premier Rutte onlangs in de Eerste Kamer dat de mensen die op Twitter zitten niet representatief zijn voor Nederland. Hij omschreef deze mensen als ‘een groep die diep in de nacht met een slecht humeur op Twitter anoniem extremiteiten etaleert’.
Hij zei ook dat hij ‘er na 10 seconden uitgegooid wordt’ als hij zijn eigen Twitteraccount bekijkt. “Dat is heerlijk, dan zie je al die andere dingen niet. Het gaat om 30.000 tot 40.000 mensen die niet representatief zijn voor Nederland,” zei hij.
Ondertussen brokkelt de steun voor de coalitiepartijen in de peilingen steeds verder af.
Ok hier vertelt Rutte dat 40.000 / 50.000 personen die op Twitter zitten deze mensen zijn niet representatief voor Nederland ‼️
Goed om te weten dat @MinPres er zo over ons denkt.
Rutte, Mensen zitten hier omdat ze door jou naar de klote zijn geholpen !!#RutteMoetWeg pic.twitter.com/7qnTcbIQfJ
— GEWOON ⚓️ MEREL (@crazybytez) October 21, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Trump geeft Pentagon opdracht binnen 30 dagen met plan te komen om IS te verslaan
In de jaren 50 werd al gesproken over het verwerken van drugs in eten, drinken en vaccinaties om mensen depressief te maken
Zo hebben ze de ‘pandemie’ nog 2 jaar gerekt: ‘Dit is een groot schandaal’
Aantal verkeersongelukken na medisch noodgeval neemt toe: is vaccinatie de oorzaak?
Woede om geplande btw-verhoging in tijden van torenhoge inflatie: ‘Wat een prutsers zitten er toch in dit kabinet’
Professor van Canadese universiteit ontslagen omdat de klimaatelite niet blij is met haar onderzoek. Deze video maakt duidelijk waarom
Is cannabis een geneesmiddel voor psychose? Wetenschappers publiceren veelbelovend onderzoek
Wij maken ons in het Westen ook schuldig aan genocide. ‘Syriëgangster’ Lieke S. vertelt waarom ze begrip heeft voor aanslagen IS
Grote krant verwijdert artikel waarin wordt gezegd dat “Epstein-mensen” die wereld regeren kinderen eten en verkrachten