De laatste tijd is er veel ophef rond het koningshuis. Er is veel weerstand tegen de speciale belastingconstructie voor de koning en prinses Amalia’s toelage van 1,5 miljoen euro.
Ook kwam er onlangs een biografie uit over het leven van koningin Juliana, waaruit blijkt dat prins Bernhard jonge meisjes aanrandde in paleis Soestdijk.
“Normale burgers waren onmiddellijk ingerekend en resoluut in het cachot geflikkerd, maar deze koninklijke smeerlap kon dus gewoon zijn gang gaan,” schrijft cabaretier Youp van ’t Hek. “Waarom?”
‘Koninklijke bakvis’
Hij kan na het zakgeld van ‘koninklijke bakvis’ Amalia en het boek over Juliana maar één conclusie trekken: “Verlos ons van het koningshuis.”
Donderdag liep Almelo uit voor het koningspaar. Bij het stadhuis en het stadion van Heracles stond het rijen dik.
“Langs de kant waren duizenden paupers met hun mobieltjes in de weer,” aldus Van ’t Hek. “Verder waren er nog wat verstandelijk gehandicapten die met rood-wit-blauwe vlaggetjes zwaaiden.”
Tweedehands Duitse sprookjesfamilie
“Maar waarom willen we dit?” vraagt hij zich af. “Waarom vinden wij het mooi dat een tweedehands Duitse sprookjesfamilie af en toe heel debiel naar ons wuift of zich in één of andere koets met achterhaalde slaventaferelen door een stad laat trekken?”
De cabaretier stelt voor dat we voortaan gaan voor een staatshoofd dat we zelf mogen kiezen. “Want dat we voorgoed vastzitten aan dit oranje spul is toch tragisch?”
Middeleeuwen
“Waarom laten we deze mensen niet gewoon vrij? We geven ze als dank voor hun bewezen diensten die idiote paleizen, schenken ze ook nog eens belastingvrij hun in de loop der eeuwen bij elkaar gegraaide miljarden en wensen ze succes.”
“Verlos ons van deze mensen,” benadrukt Van ’t Hek. “We moeten dit elkaar niet aandoen. De middeleeuwen zijn al een tijdje voorbij.”
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Organisator coronaprotesten krijgt politie aan de deur: ‘Ze pakken m’n kinderen af als ik doorga’
Oud-VVD’er over Omtzigt: ‘Pieter mag gewoon niet verder van zijn bazen’
Rutte verzekert ons: op het World Economic Forum worden geen besluiten genomen
Van margarine tot gekweekte zalm: Vijf soorten voeding waar je voor moet oppassen
“Sonia, het is je tijd nog niet, ga terug naar je kinderen”
Journalist gooit knuppel in het hoenderhok: ‘Onze overheid probeert ons te vermoorden’
Bijna alle hartspecialisten hebben het ‘stervensdruk’: ‘Is er iets bijzonders aan de hand?’
‘UFO in de vorm van vliegtuig’ gevonden op 50 jaar oude foto’s van Sovjetmissie naar maan
Medeoprichter Palantir Peter Thiel stelt dat reguleren van AI zal leiden tot opkomst van antichrist