De politie heeft ingegrepen bij een boerenprotest bij het provinciehuis in Zwolle. Met een shovel werd een trekker opzij geduwd. Ook zijn er meerdere aanhoudingen verricht. De ME was aanwezig en ambtenaren hadden uit voorzorg het provinciehuis verlaten.
Boeren hadden de provincie Overijssel een ultimatum gesteld. Uiterlijk vandaag zou de provincie moeten stoppen met het opleggen van dwangsommen aan zogeheten PAS-melders, boeren die geen vergunning hebben voor stikstofneerslag. Daardoor zijn ze ‘illegaal bezig’.
Tijdens het protest gebeurde er iets opmerkelijks. Verslaggever van Ongehoord Nederland Jonathan Krispijn werd belaagd door de politieshovel. “Politietrekker rijdt zojuist op mijn cameraman Elja en mij in,” schrijft hij op Twitter.
Verslaggever van Ongehoord Nederland @JJKrispijn is vandaag in #Zwolle belaagd door een #politie-shovel.#boerenprotest #ongehoordnieuws pic.twitter.com/8na7DiSCVC
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) December 1, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Straks zelf aan de beurt
“De Nederlandse boeren protesteren vandaag weer en werden meteen opgejaagd en uit elkaar gedreven door de politie en mobiele eenheid,” constateert commentator Eva Vlaardingerbroek. “Zo ziet ‘liberale democratie’ eruit onder premier Mark Rutte.”
Huisarts Els van Veen zegt: “Als we nu niet onze boeren steunen, zijn we straks zelf aan de beurt. Want reken maar niet dat deze overheid/regering stopt na onteigening van boeren.”
Verkeerde mening
“Ongelofelijk hoe wordt omgegaan met vreedzaam demonstrerende boeren. In het land van Rutte cum suis is het recht op demonstreren ‘een groot goed’ behalve als je de verkeerde mening hebt,” reageert Raisa Blommestijn, presentatrice van Ongehoord Nieuws.
Mediadirecteur van Ongehoord Nederland Peter Vlemmix zegt: “Niet te geloven. De politie rijdt met een monstertruck in op onze mensen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuwe ministerie van Waarheid gerund door marionetten van George Soros
Trump: Amerika moet terroristen van Islamitische Staat aanvallen in plaats van Assad
‘Jesse Klaver is een slecht mens. Hij verkondigt willens en wetens leugens’
Overheid houdt zich niet aan de eigen wet en betaalt liever van ons geld een dwangsom: ‘Onvoorstelbaar’
Zorgmedewerker Jacques: ‘Mijn grote zorg is dat er ontzettend veel mensen zijn die vaccinatieschade hebben opgelopen’
Mysterieus ‘wit web’ groeit op kernafval in opslagbasin
Wybren van Haga eist opheldering over ambtsmisdrijven die ministers pleegden tijdens coronacrisis
Cannabis redt levens wanneer artsen de hoop opgeven
Financieel expert ziet ‘enorme chaos’ op ons afkomen: ‘Dit is de moeder aller crisissen’