Het nieuwe coronavirus, dat verantwoordelijk is voor de Covid-19-pandemie, is het gevolg van ‘krankzinnige dingen’ die wetenschappers in hun laboratorium in Wuhan hebben gedaan. Dat heeft een Russische microbioloog gezegd.
Peter Tsjoemakov, verbonden aan het Engelhardt Institute of Molecular Biology en de Russische Academie van Wetenschappen, voegde toe dat de wetenschappers geen kwade intenties hadden, maar simpelweg wilden onderzoeken hoeveel schade het virus aanricht.
“In het Wuhan-laboratorium ontwikkelen wetenschappers al meer dan 10 jaar diverse varianten van het coronavirus,” zei dr. Tsjoemakov.
Krankzinnige dingen
“Ze hebben krankzinnige dingen gedaan. Ze veranderden het genoom waardoor het virus menselijke cellen kon besmetten.”
“Het interessante is dat het onderzoek van de Chinezen en Amerikanen die er werkten openbaar is gepubliceerd,” zei hij tegen de krant Moskovski Komsomolets.
Dr. Tsjoemakov verwacht dat er een onderzoek zal worden ingesteld naar de praktijken in het lab. “Het is nog te vroeg om iemand de schuld te geven.”
Hiv-vaccin
Hij suggereerde dat de Chinese wetenschappers mogelijk zochten naar een hiv-vaccin.
Eerder kreeg oud-minister van Volksgezondheid en hoofd van het Federale Medisch-Biologisch Agentschap (FMBA) Veronika Skvortsova de vraag of het virus door mensen is gemaakt.
“Dat is geen gemakkelijke vraag,” zei ze op Rusland-1. “Het kan niet worden uitgesloten.”
Ze merkte op dat het coronavirus voor 94 procent overeenkomt met Sars.
“We moeten hier serieus onderzoek naar doen,” zei ze.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sterrenkindschedel heeft uniek genetisch profiel (video)
Het Wow!-signaal: Onderschepte buitenaardse boodschap?
Handel in honger (video)
De pedonetwerken van mijn man reikten tot de ‘grootste hoogten’. Weduwe van gerespecteerde politicus plaatst schokkende video
Onze gezondheidsdienst knoeit met gegevens. Amerikaans congreslid slaat alarm over stoffen in vaccins
‘Wat gebeurt hier?’: DNB-baas Klaas Knot bespreekt in Brussel mogelijkheden om DEFENSIE-UITGAVEN te verhogen
Onderzoekers leggen link tussen HPV-vaccinatie en MS. Wat je moet weten voordat je de prik gaat halen
Medisch adviseur pleit voor onderzoek naar risico’s massavaccinatie, en wordt gecensureerd: ‘Het is triest’
Voormalige Rothschild-directeur nieuwe hoofd van Vaticaanse bank