Dinsdag zette de Georgische politie een waterkanon en traangas in bij nieuwe pro-Europese protesten in hoofdstad Tbilisi. Demonstranten hadden Europese vlaggen meegenomen en gooiden met vuurwerk naar het parlementsgebouw.
In de stad wordt al enkele dagen gedemonstreerd tegen het besluit van de regering om de toetredingsonderhandelingen met de EU te bevriezen en geen geld van de EU aan te nemen. De betogers ‘vrezen’ voor groeiende Russische invloed op hun land.
De parlementsverkiezingen zijn in oktober gewonnen door de partij Georgische Droom, die de banden met Rusland heeft aangehaald. De pro-westerse oppositie beweert dat de partij de verkiezingen op frauduleuze wijze heeft gewonnen.
NOW – Molotov cocktails thrown at police in Tbilisi, Georgia. pic.twitter.com/GhjsiynrCA
— Disclose.tv (@disclosetv) December 1, 2024
Kan iemand deze eigenaardigheid verklaren?
Partijleider Mamuka Mdinaradze van Georgische Droom heeft gezegd dat bijna een derde van de mensen die meedoen aan de protesten in Tbilisi niet uit Georgië komt.
“Dertig procent van de mensen die zijn geïdentificeerd bij de protesten in Tbilisi komt uit andere landen. Wat gebeurt hier? Kan iemand deze eigenaardigheid verklaren?” zei hij tijdens een briefing.
European bureaucrats are in Georgia to stage a coup against an elected government. And they’re all speaking in English. Curious. pic.twitter.com/gZrHbcwK09
— Ian Miles Cheong (@stillgray) December 3, 2024
Chanteren
Volgens premier Irakli Kobakhidze heeft de EU meermaals geprobeerd om Georgië te chanteren. Zo beloofde de EU de toetredingsgesprekken te starten als Tbilisi bepaalde wetten zou intrekken, zei de premier.
Wetenschapsjournalist Simon Goddek vraagt zich af: “Waarom worden mensen die het Amerikaanse Capitool bestormden als kwaadaardig afgeschilderd, terwijl degenen die het parlement in Georgië in brand proberen te steken en meermaals probeerden te bestormen geprezen als helden van de democratie?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dolores O’Riordan, zangeres van The Cranberries, voorspelde eigen dood en reïncarnatie. Dit zei ze erover
Trump brengt verboden waarheid over valse vlag-operatie 9/11 naar buiten. Het establishment reageert verbolgen
Journaliste na terugkeer uit Syrië: “Amerikaanse media zijn spreekbuis van Al Qaida”
De implosie van de VVD: achterban komt massaal in opstand
Filmpje: Arts behandelt slachtoffer van de biowapens – ‘Laat niemand je wijsmaken dat het bijwerkingen zijn’
Gideon van Meijeren eist transparantie over de Bilderbergconferentie: ‘Wat zijn de gevolgen hiervan voor Nederland?’
‘Monomane’ minister De Jonge onder vuur om interview met NU.nl: ‘Dit is een nieuw dieptepunt’
‘Grote aantallen migranten die onze kant opkomen zijn in werkelijkheid VN-soldaten’
Indiaas dorp grotendeels verlaten vanwege geest. Wat is hier gebeurd?