Het is al enige tijd onrustig bij Forum voor Democratie, tot grote vreugde van de radicaal-linkse media. Ze beeldden Thierry Baudet af met de meest woeste gezichtsuitdrukkingen die ze maar konden vinden. Zelf zei Baudet dat er ‘een coup wordt gepleegd’. Nadat er ophef was ontstaan rond de jongerenafdeling van de partij, keerden allerlei partijprominenten zich tegen hem. Hij zou zijn ‘geradicaliseerd’ en ‘in complottheorieën geloven’.
Baudet zegt vandaag in een video dat de coupplegers zijn opgestapt. “Dat is goed nieuws. Ze zullen nog wel een paar dagen doorgaan met nazistische laster over mij te verspreiden, maar ik hoop vooral dat ze hun eigen partij gaan starten. Dat is hun goed recht en ik wens ze veel succes.”
Twee bestuurders die zich tegen hem hadden gekeerd, zijn echter blijven zitten. “Daarmee kunnen ze elk besluit dat ik wil nemen, elke actie die ik zou willen ondernemen, blokkeren,” zegt hij. Het is nu namelijk twee tegen twee en dan kun je geen meerderheid halen, licht hij toe. “Als dit niet verandert, kan Forum niet meedoen met de verkiezingen.”
50.000 leden gegijzeld
“De partij is nu gegijzeld. De vijanden, de tegenstanders zijn weg, maar wat je overhoudt is een soort sterfhuisconstructie waar zij met z’n tweeën 50.000 leden kunnen gijzelen en het voor mij onmogelijk kunnen maken om mee te doen met de verkiezingen,” zegt Baudet. “Dat is natuurlijk een onacceptabele situatie.”
Daarnaast hebben de coupplegers hem uitgeschreven als bestuurder bij de KVK. “Absurd. Dit kan juridisch niet en is het zoveelste bewijs van de ordinaire wijze waarop deze mensen opereren, laster verspreiden en proberen FvD over te nemen,” aldus de politicus.
De mensen die me uit de partij wilden jagen, zijn zelf weggegaan. Nu willen bijna 50.000 FVD-ers hun partij terug. Maar in het bestuur is het 2-2. Er kan geen enkel besluit genomen worden. #FVD mag niet gegijzeld raken. Ik roep Van der Linden en Rooken op: stap nu op! pic.twitter.com/r3TMeU4FFk
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) November 27, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Robbert van den Broeke ontdekt graancirkels in weiland Noord-Brabant
‘Bewustzijn gaat na de dood naar een ander universum’
Prinses Michael van Kent (76) ziek door bloedproppen na coronavaccinatie: ‘Verontrustend’
Nederlandse regering blijkt vurig pleitbezorger van Grote Reset
VIDEO: “NASA onderbreekt livestream ISS op moment dat mysterieuze UFO aardatmosfeer binnengaat”
Indiaas dorp grotendeels verlaten vanwege geest. Wat is hier gebeurd?
‘Kijk ‘m eens hakkelen en draaien’: minister Brekelmans geconfronteerd met zijn uitspraken over aanslag Nord Stream
JFK vermoord door meerdere schutters? Wat bewijst deze tekening van de arts kort na de aanslag?
Kijken: Wilders confronteert klimaatdrammer Rob Jetlag (D66) met vlieggedrag. ‘Alle geloofwaardigheid kwijt’