Demissionair premier Rutte zei gisteren dat het kabinet met de snelle versoepelingen van eind juni een ‘inschattingsfout’ heeft gemaakt. Hij verontschuldigde zich daarvoor. Ook bood hij excuses aan voor de ‘slechte persconferentie’ van vrijdag.
Simon Lelieveldt, voormalig hoofd toezicht en financiële markten van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) en voorheen werkzaam bij De Nederlandsche Bank, heeft in een lange Twitter-draad ongenadig hard uitgehaald naar Rutte en de media.
Tegen de Nederlandse media zegt hij: “Erken het Stockholmsyndroom waarin jullie met Rutte gevangen zitten en maak je vrij van je ontvoerder. Hij is een politicus die systematisch de rechtsstaat schendt, dus een recidivistische wetsovertreder. Die als een capo duikt en manipuleert.”
Als demissionair kabinet even snel de Stasi invoeren
“Je kunt wel de daden van de ontvoerder rechtpraten, maar deprogrammeer jezelf en zie wie er voor je staat en hoe diep het Stockholmsyndroom geworteld is in jullie eigen narcistische behoefte om gezien en erkend te worden. Maak je los en doe dat omwille van de rechtsstaat,” schrijft Lelieveldt.
Hij wijst vervolgens op een aantal zeer zorgelijke ontwikkelingen in ons land. Zo probeert het ministerie van Justitie en Veiligheid er in alle stilte een controversieel wetsvoorstel door te drukken dat het mogelijk maakt om burgers online te bespioneren. Het demissionaire kabinet dreigt een soort derde geheime dienst te creëren.
Lelieveldt zegt over dit wetsvoorstel: “Als demissionair kabinet even snel de Stasi invoeren en bevoegd maken om burgers overal te volgen. Consultatietermijn: een onwettige vijf dagen.”
Rutte: functie elders
Woensdag debatteert de Tweede Kamer over de ontwikkelingen rondom het coronavirus. Lelieveldt zegt in aanloop naar dit debat: “Morgen probeert een pathologisch liegende, draaiende demissionaire premier het roer van de staat vast te houden.” Volgens hem bood Rutte zijn excuses aan voor zijn media-optreden van afgelopen vrijdag omdat hij bang is zijn demissionaire zetel kwijt te raken. “Dat is wie hij is.”
“Het debat van morgen kan maar over één onderwerp gaan. Rutte: functie elders. De man is bewezen leugenachtig, houdt zich niet aan toezeggingen, is niet radicaal veranderd en doet zijn goddelijke eigen zin om aan de macht te blijven,” benadrukt Lelieveldt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wat de drijvende krachten achter de Oekraïne-crisis te maken hebben met de twee wereldoorlogen
Het World Economic Forum wil dat je brood met geplette insecten gaat eten
Dit is de enige journalist die kritische vragen durft te stellen over het MH17-rapport
Ook Hugo de Jonge wordt wakker. Vlak voor de verkiezingen. Daarna weer lekker slapen
Dit is het meest doodgezwegen boek van de afgelopen 10 jaar: wat u niet mag weten over MH17
Nieuw rapport laat geen spaan heel van coronapolitiek: ‘En weer krijgen de complotdenkers en wappies gelijk’
Zo ver reiken de tentakels van vaccinboer Bill Gates
Ernstig incident: Vliegtuig Lufthansa vliegt 10 minuten zonder piloot, copiloot raakt buiten bewustzijn
Vreemd lichtfenomeen in de wolken gaat viraal (video)