De Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft in 2010 in Dubai in het geheim gesprekken gevoerd met hoge vertegenwoordigers van de Taliban. Dat heeft een Afghaanse oud-spion die voor de MIVD actief was gezegd in gesprek met De Telegraaf.
Dit is opvallend aangezien het officiële regeringsstandpunt is dat Nederland niet met de terreurbeweging praat.
Het verhaal van de voormalige spion wordt bevestigd door een lid van het Korps Commandotroepen en een tolk.
Worst
Het Nederlandse ministerie van Defensie had de spion een Nederlands paspoort en een schadevergoeding beloofd.
Toen het ministerie deze belofte niet nakwam en de spion in de steek liet, besloot hij naar buiten te treden.
Defensie wil niets over de zaak kwijt.
Volgens zijn advocaat heeft de MIVD de man een Nederlands paspoort jarenlang als een worst voor zijn neus gehouden, maar dreigt nu uitzetting.
Terreurbeweging
In september werd nog onthuld dat Nederland een terreurbeweging steunde in Syrië. Het ging om de strijdgroep Jabhat al-Shamiya, die door het Openbaar Ministerie als terroristisch is bestempeld.
Nederland voorzag de islamitische beweging vorig jaar in het geheim van onder andere uniformen, laptops en pick-uptrucks, die voor de strijd werden gebruikt.
De Tweede Kamer werd nauwelijks geïnformeerd over de Nederlandse steun aan Syrische jihadisten.
Andere strijdgroepen die Nederlandse steun kregen, bleken zich ondanks garanties van het kabinet schuldig te hebben gemaakt aan ernstige mensenrechtenschendingen en te hebben samengewerkt met extremistische groepen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journalist maakte film over pedofielen in het PARLEMENT en vreest nu voor haar leven, bekijk ‘m hier
Kabinet trekt ruim half miljard extra uit voor ‘klimaatontwikkelingshulp’: ‘Zijn ze helemaal gek geworden?!’
Waterbouwkundigen reageren verbijsterd op gaten in duinen: ‘Onverstandig’
Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen ondemocratisch: ‘De hele wereld lacht om wat daar gebeurt’
Flashback: Minister Hugo de Jonge noemt dodelijke bijwerkingen ‘huis-tuin-en-keukenklachtjes’
BEELDEN: Honderdduizenden mensen de straat op tegen chemiegigant Monsanto
Is er sprake van indoctrinatie in het onderwijs? Opinieblad analyseert 41 schoolboeken en komt tot de volgende slotsom
Politie in India dwingt ongevaccineerden om doodshoofd te dragen
Buitenaardse interventie tijdens meteorietinslag Rusland?