De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft geconcludeerd dat het ministerie van Economische Zaken, de NAM en ook andere instanties bij de gaswinning jarenlang de veiligheid van de inwoners van Groningen hebben genegeerd. Er was alleen maar aandacht voor de gasopbrengst.
Er is de laatste tijd ook veel te doen rond de winning van schaliegas. Minister Henk Kamp van Economische Zaken sluit niet uit dat het kabinet besluit tot proefboringen naar schaliegas. Het winnen van schaliegas is omstreden omdat er schade aan het milieu en aan de bodem door kan ontstaan.
Minister Kamp laat op dit moment onderzoeken wat de voor- en nadelen van proefboringen naar schaliegas zijn. In Boxtel en de Noordoostpolder, die zijn genoemd als beoogde locaties voor een proefboring door het Britse bedrijf Cuadrilla, bestaat veel verzet tegen deze vorm van energiewinning.
Ook schaliegasboringen kunnen aardbevingen veroorzaken, zo blijkt uit een nieuwe studie. De aardbevingen die in maart vorig jaar in de plaats Poland in de Amerikaanse staat Ohio plaatshadden, waren het gevolg van fracking.
Wetenschappers schrijven in het bulletin van de Amerikaanse seismologische vereniging dat de winning van schaliegas bij een bepaalde gesteldheid van de bodem tot relatief krachtige aardbevingen kan leiden.
Volgens één van de auteurs van de studie over de aardbevingen in Poland, Robert Skoumal, was daar sprake van een zeer oude laag gesteente waarin vermoedelijk al talrijke seismische verschuivingen waren geweest. Door het fracken werd een onbekende breuklijn geactiveerd.
Skoumal en zijn collega’s identificeerden 77 bevingen met een kracht van 1 tot en met 3 op de schaal van Richter. Ze vergeleken die met de frackingactiviteiten in de buurt van de plaats en stelden een duidelijke overeenkomst vast. Toen werd besloten met de boringen te stoppen, nam ook de seismische activiteit af.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Media: puur ’toeval’ dat zoveel voetballers plotseling in elkaar zakken
Zender roept op coronadoden te melden, krijgt tienduizenden reacties over sterfgevallen na prik
Hoe het ministerie van Landbouw organisaties ‘sponsort’ om boeren Nederland uit te jagen: ‘Het is zo rot als een mispel’
VIDEO: “Aankondiging over buitenaards contact is meest diepgaande gebeurtenis in de geschiedenis”
EU wil geen ministerie van waarheid, maar eigenlijk ook weer wel
Kans op overlijden aan vaccinatie 6 tot 42 keer zo groot: ‘Stop herhaalprik nu’
Duitse topjournalist geeft toe dat de mainstream media leugens verspreiden: “We liegen allemaal voor de CIA”
Windparken krijgen miljoenen per dag om géén stroom te produceren. En wie betaalt de rekening?
Eerdmans (JA21) zou het om met de woorden van Coenradie te spreken ‘helemaal prima’ vinden om met D66 te regeren