Tientallen Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben zaterdag delen in het zuiden van Libanon gebombardeerd. Volgens het Israëlische leger was Hezbollah van plan om raketten op Israël af te schieten.
De spanning in het gebied is de afgelopen dagen sterk toegenomen. Vrijdag voerde het Israëlische leger luchtaanvallen uit op Beiroet. Het leger zegt ‘duizenden’ raketlanceerders van Hezbollah te hebben vernietigd.
BREAKING: Lebanon hit with massive bomb, one of the largest Israel has ever sent.
Developing.
Shockwave felt many many miles away..pic.twitter.com/FIDAaURdvj
— Douglas Macgregor (@DougAMacgregor) September 21, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Enorme ontploffing
Eerder deze week werd Libanon getroffen door ontploffende walkietalkies van Hezbollahleden, waarbij duizenden mensen gewond raakten.
Daarnaast begint Israël steeds grotere bommen in te zetten. Op beelden die rondgaan op sociale media is een enorme ontploffing te zien in Libanon. Een felle flits wordt gevolgd door een vuurbal ter grootte van een wolkenkrabber.
De schokgolf werd tot op vele kilometers gevoeld, zegt gepensioneerd kolonel Douglas Macgregor.
Nooit eerder
Er werd gespeculeerd dat het een zware bunkerbuster of mogelijk zelfs een tactisch kernwapen was. Wat het ook was, er is voor zover bekend nooit eerder zoiets ingezet tegen Libanon.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken geeft sinds oktober 2023 code rood aan voor heel Libanon, waarmee het Nederlanders ten strengste afraadt om naar het land te reizen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Nieuw: sticker tegen gsm-straling
Nieuw rapport: westerse inlichtingendiensten betrokken bij terroristische aanslagen
‘Eerste klimaatlockdown van kracht in Italië. Mensen, zie het nou!’
Kijk hoe 5 Kamerleden zich stukbijten op de feitenkennis van Gideon van Meijeren
Argentijnse nieuwsuitzending onderbroken door aliens? Dit object verscheen plotseling in beeld
‘Experts’ waarschuwen: Nieuwe coronavariant zal leiden tot ‘pandemie van hartfalen’
Panikerende elite koopt ondergrondse bunkers op om zich te beschermen tegen revoluties
VIDEO: Man claimt bewijzen te hebben dat Amerikaanse overheid betrokken was bij 9/11
Rechtszaak tegen ministerie van Financiën: ‘De financiële steun aan Oekraïne moet beëindigd worden’