
De Amsterdamse burgemeester Halsema heeft vandaag een noodbevel afgekondigd voor het Museumplein. Dat betekent dat niemand er meer mag zijn. Ondanks een demonstratieverbod waren er naar schatting vele duizenden betogers aanwezig.
Op beelden is te zien dat Halsema de marechaussee heeft ingeschakeld. “De koninklijke marechaussee wordt dus ingezet tegen burgers die willen demonstreren, wat – zoals Halsema zei – één van de belangrijkste bouwstenen is van een democratie. Dat het nu normaal is om demonstranten preventief te fouilleren zegt iets over de teloorgang van dit land,” schrijft politiek verslaggever Paso Dagori.
Allemaal aangehouden
Er zijn ook mensen van de weg gehaald die onderweg waren naar het Museumplein. Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) heeft beelden op social media gezet van een bus vol coronabetogers die aan de kant is gezet door de politie.
Een politieagent zegt dat ze rechtsomkeert moeten maken. “Als jullie Amsterdam in gaan, dan worden jullie allemaal aangehouden,” zegt de agent.
Grondrechten niets meer waard
“Kijk, zo ziet een dictatuur eruit waar grondrechten niets meer waard zijn,” stelt Van Houwelingen. “Demonstreren voor ‘het klimaat’ of tegen ‘Zwarte Piet’ is allemaal prima in Amsterdam. Maar als je het totalitaire regime uitdaagt en gaat demonstreren voor de vrijheid wordt iedereen ineens gearresteerd.”
Kijk, zo ziet een dictatuur eruit waar grondrechten NIETS meer waard zijn. Demonstreren voor “het klimaat” of tegen “Zwarte Piet” is allemaal prima in Amsterdam. Maar als je het TOTALITAIRE regime uitdaagt en gaat demonstreren voor de vrijheid wordt iedereen ineens GEARRESTEERD. pic.twitter.com/6ShEuo45VK
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) January 2, 2022
Ik ben eigenlijk wel benieuwd wat die demonstranten hebben gedaan. Hebben ze een omweg gemaakt en zijn ze alsnog gaan demonstreren?
Verschrikkelijk ? wat laat Nederland zich in de kaart kijken! Dictatuur! ? Bah ? ?
Vanaf nu totaal geen respect meer voor de ME en Politie.
zo en dat is nu mij ook duidelijk geworden.
Klaar.
Wat een schande!!!