De Indonesische politiechef generaal Sutarman beweert dat hij weet wat er is gebeurd met vlucht MH370 van Malaysia Airlines, die al zes maanden vermist is. De uitspraak voedt de complottheorie dat de autoriteiten altijd al geweten hebben wat de oorzaak van de verdwijning van het toestel met 239 passagiers is geweest.
Sutarman deed de opmerkelijke uitspraak tijdens een bijeenkomst van hoge politie- en luchtvaartafgevaardigden. “Ik sprak met de Maleisische politiechef Tun Mohammed Hanif Omar,” zei Sutarman. “Ik weet precies wat er gebeurd is met vlucht MH370.”

De Indonesische nieuwssite Kompas.com meldt dat Sutarman dit zei tegenover hooggeplaatste politie-officieren en vertegenwoordigers van luchtvaartmaatschappij Lion Air. De Maleisische inspecteur-generaal van de politie Khalid Abu Bakar zei geschokt te zijn door de uitspraak van Sutarman en beloofde hem op het matje te zullen roepen.
Het is de bedoeling dat de zoektocht naar het vermiste toestel volgende maand opnieuw van start gaat. De Boeing 777 was op weg van Kuala Lumpur naar Peking toen het vliegtuig plotseling van de radar verdween.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verborgen geheim: schadelijke transvetten in tienduizenden supermarktproducten
D66-Kamerlid verlaat huilend de zaal na simpele vraag van Martin Bosma over racisme
‘Obama gaat zeggen dat we zijn bezocht door buitenaardsen’
Verpleegkundige doet boekje open: ‘Ik heb veel mensen kort na vaccinatie zien sterven aan een hartaanval’
‘Wij betalen niet’-campagne roept op om energierekening niet meer te betalen
Mariska belandde na haar Pfizer-booster in het ziekenhuis en dit kreeg ze daar te horen
Eerste bewoners China waren zwart
Europarlementariër spuwt vuur richting Von der Leyen: ‘U bent een schande voor elke democratie’
VN-chef pleit voor ‘wereldregering’ met ’tanden’. We hebben nog tot 2030