De Brexit Party onder leiding van Nigel Farage is de grote winnaar geworden van de verkiezingen voor het Europees Parlement in Groot-Brittannië. De partij, die voor het eerst meedoet, haalde 31,6 procent van de stemmen, wat neerkomt op 28 zetels.
De regerende Conservatieven van scheidend premier Theresay May kwamen op de vijfde plek met 9,1 procent. Dat is ruim de helft minder dan vijf jaar geleden.
Farage heeft de Tories nu gewaarschuwd dat hij ze zal wegvagen tenzij ze de Brexit er nu echt gaan doordrukken. De Europarlementariër wil zelf aanschuiven aan de onderhandelingstafel.
Wake-up call
Als we in oktober nog niet uit de EU zijn, zal de Brexit Party meedoen aan de algemene verkiezingen, aldus Farage.
“Dit is het begin van een nieuwe politieke beweging,” benadrukte hij.
“Dit is een hele, hele belangrijke boodschap aan Westminister, een wake-up call,” klonk het. “Zullen ze luisteren?”
Nog nooit
Hij wees erop dat het in de geschiedenis van de Britse politiek nog nooit is voorgekomen dat een nieuwe partij, die pas zes weken geleden is opgericht, de verkiezingen heeft gewonnen.
“De reden hiervoor is heel duidelijk,” zei hij. “We hebben tijdens een referendum voor de Brexit gestemd. We zouden er op 29 maart uit gaan, maar dat is niet gebeurd.”






Complex leven op 100 miljoen planeten in de Melkweg?
We eten ongemerkt varkenshaar en luizen
Eerste zitting tegen Rutte op 22 mei: ‘Ik kom in juridische zin achter je aan’
Twitteractie: nieuwe partijen eisen deelname groot politiek debat
Verband tussen Mexicaanse griepvaccin en slaapstoornis
Bekijk dit bizarre filmpje van de WHO over vaccinveiligheid
Hoe krachtig is positief denken nu echt? (video)
“Vieze spelletjes van bedrijven die niets geven om de gezondheid van bijen of die van u”
Rutte, waar blijft die brief over Build Back Better en de Great Reset?