Er is sneeuw gevallen op een plek waar je dat niet zo snel zou verwachten. Voor de eerste keer in het leven van heel wat plaatselijke bewoners viel er op sommige plaatsen sneeuw in de Sahara.
De laatste keer dat dat gebeurde, was ondertussen al 37 jaar geleden. In het woestijndorpje Ain Sefra in Algerije konden bewoners zelfs een sneeuwpop maken.

Op sommige plaatsen viel meer dan een meter sneeuw. Dat is twee keer zoveel als in de meeste skigebieden in de Franse Alpen afgelopen week.
Slee
De sneeuw leidde tot chaos: bussen strandden langs de ijzige wegen terwijl kinderen sneeuwpoppen maakten en met hun slee van de duinen gleden.
Hoewel het dorp zich in de Sahara bevindt, wordt het er in januari vaak maar 6 graden Celsius. In de zomer ligt het kwik er rond de 40 graden.
Er is voor zover bekend nog nooit zo veel sneeuw gevallen in de Sahara-woestijn, schrijft de Britse Daily Telegraph.
Ongelooflijk om te zien
Fotograaf Sekkouri Kamel zei: “Het begon vanochtend rond 01:30 uur te sneeuwen en inmiddels ligt er op sommige plaatsen een meter. Het is werkelijk ongelooflijk om te zien dat er zo veel sneeuw ligt.”
Afgelopen maand viel er ook al sneeuw in Ain Sefra. Daarvoor sneeuwde het op 18 februari 1979 voor het laatst in het woestijndorp:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Aanval op Charlie Hebdo uitgevoerd door Amerikaanse inlichtingendiensten”
“Ziek en bedrogen”: Deense televisie zendt documentaire uit over gevaren HPV-vaccinatie
Israël onderzoekt link tussen Pfizer-prik en hartproblemen: ‘Daar rolt het volgende lijk uit de kast’
John McAfee heeft zijn dood in scène gezet en woont in Texas, zegt ex-vriendin
NBC News meldt UFO boven Prins Edwardeiland (video)
De gezondheidsvoordelen van zonnestaren
Gideon van Meijeren laat Grapperhaus peentjes zweten in debat over satanisch ritueel kindermisbruik
Is Sodom gevonden? ‘Monsterlijk grote’ vindplaats komt overeen met stad die in de Bijbel door God wordt verwoest
Bij global warming doen de feiten er niet toe. Dit voorbeeld maakt pijnlijk duidelijk waarom