Mens en Dier

Duitse journalist: ‘Ik hoop dat de samenleving wakker wordt’

Help mee door dit met je kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Duitse rechtsstaat is tijdens de coronapandemie onder druk komen te staan. Dat zegt Heribert Prantl, advocaat en voormalig chef politiek van de Süddeutsche Zeitung. Onlangs zei hij in een talkshow dat hij in zijn 33 jaar als journalist nog nooit zo bang is geweest als nu.

“Ik vrees voor onze grondrechten. Ik ben bezorgd. Ik heb het gevoel dat ze tijdens de pandemie opzij worden geschoven. Dat terwijl grondrechten bestand horen te zijn tegen een crisis. Daarom worden ze grondrechten genoemd. Ik had nooit gedacht dat onze vrijheden zo drastisch zouden worden ingeperkt,” zegt Prantl, die alle grote journalistieke prijzen in zijn kast heeft staan, in gesprek met de Berliner Zeitung.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Hij wijst erop dat Duitsers sinds de Rote Armee Fraktion en het terrorisme te maken hebben met een inperking van de grondrechten. “We kregen indertijd te horen dat het slechts tijdelijke maatregelen zouden zijn, maar die wetten zijn nog steeds van kracht.”

Alles uit de kast

Prantl vreest dat dit nu opnieuw gebeurt, dat de beperkingen de norm worden. De beperkingen kunnen ook worden gebruikt als blauwdruk voor het volgende virus, de volgende ramp, zegt hij.

Het is een grondrecht om contact met andere mensen te hebben. Dat is de basis van de democratie. Vrijheid van beweging is een grondrecht. Voorzien in levensonderhoud is een grondrecht. De huidige maatregelen verwoesten de levens van honderdduizenden mensen, aldus de journalist. We zien nu hoe politici punten proberen te scoren met steeds strengere maatregelen, elkaar proberen te overtreffen.

“Als mijn moeder nog had geleefd, zou ik alles uit de kast hebben gehaald – van het constitutioneel hof tot het Europees Hof voor de Rechten van de Mens – om haar ondanks corona te kunnen zien. Het is een grondrecht om niet in isolatie te sterven.”

Harder roepen

Het kan volgens Prantl niet zo zijn dat bondskanselier Merkel cum suis achter gesloten deuren de knopen doorhakken en vervolgens zeggen: dit gaat er gebeuren. “Dat is niet hoe de democratie staat beschreven in onze grondwet.”

“Ik hoop dat de samenleving wakker wordt,” stelt hij. “Wij, de journalisten, moeten ook harder roepen. De pers heeft de vrijheid om grondrechten te verdedigen. De strijd tegen de pandemie gaat niet alleen over de gezondheid van burgers, maar ook over de gezondheid van onze democratie.”

[Berliner Zeitung]

4.9 82 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je deze informatie belangrijk?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

50 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
ProAsfalt
ProAsfalt
4 jaren geleden

Hoop ik ook maar dan moet je eerst de reguliere media hacken.

Edward
Edward
4 jaren geleden

Maar dat is precies het probleem, de samenleving is niet wakker. We leven onder de tirannie van de meerderheid. Hoeveel ouders laten hun kinderen testen en met mondkapjes oplopen, wat feitelijk kindermishandeling is. Hoeveel mensen laten zich inspuiten met een experimenteel vaccine. Hoeveel mensen lopen met mondkapjes en gedragen zich als een soort NSB’ers richting mensen die hun verstand nog gebruiken. Hoeveel mensen zijn er voor de invoering van een vaccinatie bewijs wat feitelijk discriminatie is. Wat is er nog over van Neurenberg, de mensenrechten en onze grondrechten. Dit is wat angst in de massa allemaal kan veroorzaken. De samenleving is onherstelbaar beschadigd en veranderd.

Rudolf
Rudolf
4 jaren geleden

Heel eng om te lezen dat overal waar lockdowns zijn het zelfde gebeurt dit hoort bij dit monster plan als de nieuwe wereldorde door zet is er geen democratie en onze grondrechten kapot gemaakt dus wakker worden a.u.b het kan nog gestopt worden wij moeten massaal ons oude leven terug pakken en in aktie komen en massaal de horeca en winkels open zonder toestemming van de regering.groet uit Rotterdam

Henk R
Henk R
4 jaren geleden

Heb gisteren eens opgezocht wat ze nu precies bedoelen met een klasse A, b1,b2 en c infectie. Al deze infecties hebben een meldingsplicht. Maar alleen bij een a of b1 worden onze rechten beperkt. Het maakt ook niet zoveel uit welke van de 2 , bijvoorbeeld pokken is klasse A en de pest een b1. Sars een a en een griep die van dieren op mensen overdraagbaar is b1. Nu kan ik mij de ongerustheid van deze journalist ook wel voorstellen en deel deze ook. Al onze veearts virologen roepen dat dit de eeuw wordt ,van de pandemieen en het klimaat hoax is hier debet aan. Nee na deze ,komt gewoon de volgende ,misschien de kanarie griep (b1) en of we dan even allemaal een spuitje willen halen.

hejo
hejo
4 jaren geleden

“Ik heb het gevoel dat de grondrechten tijdens de pandemie opzij worden geschoven.” Nee, ze worden opzij geschoven EN WIJ ACCEPTEREN HET!! Wie is Rutte en DeJonge om ons te bullyen en onze grondrechten af te nemen zonder wetenschappelijk onderbouwing.

mark
mark
4 jaren geleden

Goed bezig, kunnen jullie geen podcasts erbij doen met dit nieuws, dat altijd goed

Willem
Willem
4 jaren geleden

Die Corona-Krise stürzt viele Bürger in Verzweiflung. Der Staat will helfen – und verspricht weiteres Geld beziehungsweise Steuererleichterungen.So reden sie jetzt das Impf-Debakel schön.Derde wereldoorlogDe leiding van de eerste groep legt de onmachtige meerderheid normen, waarden en ondemocratische wetten op. Van democratie is geen sprake, de dictatuur is een feit.

Peter
Peter
4 jaren geleden

Hadden wij inNederland ook maar zulke wakkere, moedige journalisten, wij hebben echter alleen maar hoernalisten!

Bjorn
Bjorn
4 jaren geleden

Deze man is dus Journalist. Een zeldzaamheid, want de meesten van zijn ‘vakbroeders’ verdienen die titel niet (meer). Dat zijn slechts schrijvende schandknaapjes(m/v): Domme meelopers die copy-pasted troep van Associated (met wat?) Press overtikken. Het wordt tijd dat men de abonnementen van mainstream media opzegt zodat het podium voor dergelijke leugenaars en coronascam-jubelaars kleiner wordt.

solo
solo
4 jaren geleden

Laat wakker geworden luitjes zoals Heribert Prantl, er wordt teveel geluld en te weinig gedaan.
cliche spreekword: van uitstel komt afstel, en oog om oog tand om tand: maar klopen wel!!
“Dat is niet hoe de democratie staat beschreven in onze grondwet” wakker, worden jankerts welk democratie????

t de vries
t de vries
4 jaren geleden

Het zal nog wel een tijdje duren voor dat er genoeg mensen wakker worden ,gezien het aantal mensen dat willoos zich schaad in de rijen bij de vaccinatie plekken enzich laat testen met een test die naar blijkt geen enkele waarde heeft van wege het niet werkzaam zijn .En een ieder die getest is bij voor keur besmet meld .Maar dat schijnt een uitslag te zijn die men juist nodig heeft om het circus in stand te houden .Waar men zonder enige scrupules de wereldbevolking een wil oplegd die desastreus is op alle fronten . die de wereldeconomie ten gronde richt die overlijdens op zijn geweten heeft ,door zo wel een vaccin wat geen vaccin is maar een wapen tegen de wereld bevolking als het grote gedeelten van die zelfde bevolking uit te sluiten van reguliere zorg waarmee ook duizenden komen te overlijden .Het gaat langzaam maar men opent steeds vaker de ogen ,wat onze leiderseen doorn in het oog blijkt .Zij zulln r alles aan doen om ons te knechten en mond dood te maken de tijd dringt

Alex
Alex
4 jaren geleden

As far as I can see, it’s getting worse worldwide with the Corona hysteria. Everyday I read the news from a variety of news outlets, foreign and domestic. It’s bad! Now and then I get emotional about all the insanity, lies and corruption which is on a daily basis. All these self created problems which in essence creates even more problems which is useless and unnecessary! This planet is beautiful, mankind is not! We are overwhelmed with lies, fear and negativity merely to break our spirit! I won’t let that happen though, and you shouldn’t either. Until this day I didn’t wear a facemask, until this day I did not go along with these ridiculous restrictions. It looks like I’m the only one! I had a couple a conflicts with several people who are oblivious to what’s really going on, I put them in their place and stood my ground! Not everyone is capable of doing so, which I understand. Nevertheless, the majority is just following the orders from a dictatorial organization! It’s just sad! What happened to the rebellious instinct, the fighter within! I’m not giving in, and I won’t give up! Screw these morons, because that’s exactly what they are, with these moronic rules and restrictions! I might be the only one, which seems that way, but at least I resist and keep resisting! It feels like I’m alone in my battle, living like an outcast, but I still have my pride which compensates being treated as one! And boy, am I treated as one.

At the end of the day, I win, you loose! I’m strong, you are weak! I’m proud and hold my dignity, you sold yourself, losing your dignity!

Sincerely, Alex!

salvar
salvar
4 jaren geleden

Wij, de journalisten ……….
dit moet hij eens voorleggen aan de journalisten hier die lachen hem vierkant uit en zullen zeggen wij zitten achter een bureau en kalken neer wat ons wordt opgedragen.
gemakkelijker kunnen ze het voor ons niet maken.

deze man heeft volkomen gelijk.
ik denk dat hier erger is dan duitsland.
het zo jammer dat we niets meer horen in de andere lidstaten van de europese strontzooi.

salvar
salvar
4 jaren geleden

wie worden de guerilla strijders?
ik kan je vertellen dat als het erger wordt komen die vanzelf.

Lucky
Lucky
4 jaren geleden

Precies. Maar de verrotte corrupte media werken hard mee aan de onderdrukking vh volk, wat zij zelf ook zijn. Wij moeten deze bronnen noteren en straks rekenschap af laten leggen.

Lichtstrijder
Lichtstrijder
4 jaren geleden

Waar zijn de juristen?

J. Onno Dekker
J. Onno Dekker
4 jaren geleden

Dat hier slechts 30 reacties zijn geeft wel aan dat de heropleving van…. noem het maar… weer aan de orde is.
Hoevelen zouden op moeten staan voor de rechten van hun kinderen? En het niet doen!
Waarom?
Als je na deze oorlog lid wordt van de BS krijg je een medaille voor het verzet.
Als je je nu verzet hebben je kinderen wat te winnen!
Maak je keuze, deze journalist heeft dat in ieder geval gedaan.

Maurits Dekker deed het ook. Leer van de geschiedenis. >>Bill Gates en companen, een
analyse van hun drijfveren in het licht van persoonlijkheidsanalyses.<<

Wakker
Wakker
4 jaren geleden

Hij (Prantl) heeft het geweldig geformuleerd, that’s the spirit.

geert
geert
4 jaren geleden

gelijk heeft hij

voorjaar
voorjaar
4 jaren geleden

Dit is een journalist na mijn hart, eerlijk objectief, gedreven en vooral niet te bang om zijn ding te zeggen.
Daar kunnen die mensen welk vinden dat Rutte het zo goed doet een voorbeeld aan nemen.

peter
peter
4 jaren geleden

Ik wordt voorzichtig positief, mensen die mij al heel lang een complot denker noemen gaan langzaam om. Elke dag stel ik aan iemand een waarom vraag en geef ik een feit mee. Zou jij hier even naar willen kijken en mij geruststellen want ik ben een simpele ziek die bang is.

Mensen van wie ik niet verwacht had gaan nu langzaam om en eigenlijk heb ik de indruk dat het er veel zijn. De kwestie is dat mensen eigenlijk niet goed weten wat te doen. Simpelweg te braaf om een antwoord te kunnen geven tegen zoveel onrecht. Het verlamd deze groep mensen.

In een wereld waarin de mening het laatste woord krijgt, is elke feit oud papier.

Geraldine
Geraldine
4 jaren geleden

Na het artikel twee maal gelezen te hebben, heb ik de nieuwswaarde niet kunnen ontdekken.
‘Wij, de journalisten, moeten ook harder roepen’.
Dit weten de meesten hier al decennia lang. Het heeft hem, een professionele nieuwsgaarder, 33 jaar (bijzonder getal ook …!) gekost om tot dit misplaatste understatement te komen.
Evengoed vertolkt hij nog steeds het corona’sprookje’ en zaait angst, zonder zich aan enig lichtpuntje te wagen. Wellicht hét entree-ticket tot een talkshow op TV?

Of… is hij mogelijk, want niets is nog zeker, zijn straatje aan het schoonvegen, na wél al die tijd met de wolven in het bos meegehuild te hebben?

frans
frans
4 jaren geleden

Praten tegen de regering is praten en klagen tegen een muur.
de muur zegt niets terug is in stilzwijgen.
het zal toch echt anders moeten.
Bewustzijn schept vrede!
Aldus Christina von Dreien!
Lees en herlees. vrede begint bij jou van binnen en maakt het Licht rondom onze planeet groter en groter.
aangezien onze regeringen in het duister zich bevinden is er Licht nodig om ze in te zetten. Ze kunnen niet tegen Licht. ze vluchten.

Back to top button
50
0
We lezen graag je reactie!x