De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft voor het eerst openlijk geaccepteerd dat de Krim niet bij Oekraïne hoort en dat het schiereiland onderdeel blijft van Rusland. Dat heeft voorzitter van de commissie buitenlandse zaken van de Russische Doema Alexei Pushkov op Twitter geschreven, zo meldt Gazeta.ru.
“Belangrijk: na een vergadering in Parijs heeft Merkel voor het eerst toegegeven dat de Krim niet teruggaat naar Oekraïne. Dat betekent dat de crisis alleen gaat over het oosten van het land,” schreef Pushkov.
In Parijs spraken bondskanselier Merkel, president Hollande, president Porosjenko en president Poetin over het conflict in Oekraïne. De minitop van Duitsland, Frankrijk, Oekraïne en Rusland werd vrijdag afgesloten.
De leiders van de vier landen werden het eens over terugtrekking van zwaar materieel uit het oosten van Oekraïne, zo liet Merkel vrijdag weten. “We zijn het eens geworden over de terugtrekking van zware wapens,” zei ze na afloop van de gesprekken in Parijs. “Er is hoop op vooruitgang. We naderen elkaar steeds meer.”
Merkel was vrijdag positief over de resultaten van de top in Parijs. Ze voegde toe dat ze tevreden was over wat de deelnemers tijdens de bijeenkomst hebben bereikt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verkiezingsbeloften: Trump versus Rutte. Dit overzicht toont de bittere realiteit
Menigte Wall Street verenigt zich tegen propaganda: ‘Fox News liegt!’ (video)
Arts Zev Zelenko overleden, enkele maanden na verontrustende videoboodschap
Troonrede gefileerd: ‘Met hoop, lef en trots heeft het helemaal niets te maken’
Verpleegster houdt tirade: ‘Iedereen die is gestorven met corona is vermoord’
Explosief verhoor: ‘Jeffrey Epstein claimde dat hij de financieel adviseur was van de Rothschild-familie in Frankrijk’
Wat light frisdrank echt doet met jouw hersenen
‘Buitenaardsen stuurden menselijke evolutie’
Huisarts uit Leeuwarden weigert prikken te zetten: ‘Zinloos en gevaarlijk’