Frans Kerver uit Groningen is binnenkort niet langer de enige Nederlander met een basisinkomen. Via crowdfunding is een bedrag van 12.000 euro binnengehaald voor een tweede basisinkomen.
Bij iedere 12.000 euro wordt een basisinkomen verloot. Doel van het basisinkomen is om alle uitkeringen en toeslagen in één klap overbodig te maken. “Mensen krijgen dan weer de rust om allerlei activiteiten te ondernemen, zonder dat ze zich om de haverklap moeten verantwoorden bij een bureaucratische instelling of zich opgejaagd voelen, omdat ze geld moeten verdienen,” aldus Kerver.
Robotisering
Sinds twee maanden krijgt hij een basisinkomen. “Ik doe dingen bewuster en neem er meer tijd voor zonder dat ik zorgen heb over hoe ik brood op de plank moet krijgen,” ging hij verder. “Ik zit nu ook in een commissie van de gemeente Groningen, waarbij we onder meer nadenken over de vraag hoe we het principe van het basisinkomen bijvoorbeeld in de bijstand kunnen toepassen.”
Het idee achter het basisinkomen is dat door robotisering steeds meer banen wegvallen. Een basisinkomen wordt gezien als mogelijkheid om iedereen van een inkomen te kunnen blijven voorzien.
1600 kandidaten
Ook gemeenten als Utrecht en Tilburg zijn van plan experimenten op te zetten met het basisinkomen. In Groningen wordt nog los van de politiek gewerkt om zo flexibeler te kunnen handelen.
Kerver gebruikt zijn onvoorwaardelijke basisinkomen om te werken aan zijn passie: de onderneming Tuin en Stad. Hiermee verkoopt hij planten, organiseert hij tuinactiviteiten en probeert hij mensen uit verschillende lagen van de samenleving met elkaar te verbinden.
Het basisinkomen is een initiatief van de stichting Maatschappij voor Innovatie van Economie en Samenleving. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij Onsbasisinkomen.nl. Er hebben zich al meer dan 1600 kandidaten aangemeld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Toeriste maakt foto van geest in Alcatraz
Japanse wetenschappers vinden achtste-eeuws mysterie in jaarringen
Contact met vriendelijke Apuanen in de Andes
Nieuwe aardachtige planeet ontdekt met de beste kans op leven ooit. Dit is ‘m dan
“De crisis is een bewuste strategie om het sociale beleid kapot te maken, te beginnen bij het zwakste land”
MIT-wetenschapper legt in 2 minuten uit hoe coronaprik over een aantal jaar parkinson & ALS kan veroorzaken
Filmpje: zo ‘objectief’ is het nieuws dat de NOS brengt over Kamala Harris
Russische veiligheidschef: we zijn niet in oorlog met Oekraïne, DIT is onze werkelijke vijand
Covid-coup: President die WHO het land uitgooide sterft door ‘hartaanval’