Dinsdag werd het debat over de afhandeling van de toeslagenaffaire gehouden. Grote afwezige was premier Rutte. Zijn kabinet trad af vanwege deze affaire.
“Wat een drama,” zei Kamerlid Pieter Omtzigt tijdens het debat. “Graag had ik de minister-president hier gezien, maar de minister-president appt net naar één van de toeslagenouders dat hij niet is uitgenodigd.”
Omtzigt was daar verbolgen over. “De minister-president heeft geen enkele moeite om zichzelf in elk televisieprogramma uit te nodigen.”
luister even naar Omtzigt waarom Rutte niet aanwezig is op het #debat #toeslagenmisdaad #ruttemoetweg #stemzeweg pic.twitter.com/V0HFrEaBsM
— 𝙼𝚎𝚜𝚜𝚒𝚎 ♉️ (@BrigitteMes) March 7, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ga u verantwoorden
Hij zette zijn woorden op Twitter kracht bij. “De premier wil niet naar de Kamer komen. Niet voor een debat over zijn archief en zijn gewiste berichten (is gecanceld). Niet voor Groningen (dat hoeft niet van de coalitie). Niet voor toeslagen (dat hoef niet van de coalitie). Ondertussen willen ze overal naartoe.”
Het Kamerlid deed een oproep aan premier Rutte: “Ga u verantwoorden. U bent hier afgetreden. Afgetreden op dit schandaal. En u weigert naar de Kamer te komen omdat u niet uitgenodigd bent, omdat de hele oppositie u wilde, maar vier partijen niet.”
Het duurt te lang
Omtzigt wees erop dat ouders drie jaar later nog steeds niet over hun dossiers beschikken. “Het kan niet zo zijn in een rechtsstaat dat je onterecht beschuldigd wordt, alles kwijtraakt, onder het bestaansminimum geduwd wordt en vervolgens niet mag weten waarom.” Ouders hebben volgens de wet recht op de stukken, benadrukte Omtzigt.
De toeslagenouders verlieten tijdens het debat de zaal nadat ze meerdere keren vermanend waren toegesproken door voorzitter Vera Bergkamp.
Vanaf de publieke tribune zongen gedupeerden: ‘Het duurt te lang’. Compensatie van de ouders kan weleens tot 2030 duren.
Toeslagenouders verlaten publieke tribune #Toeslagendebat pic.twitter.com/pXTfdrtyoI
— Arnews (@ARnewsNL) March 7, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In 2022 hield Maxima enthousiaste toespraak over digitaal bankieren in Nigeria en nu is het daar totale chaos
Belangrijke update: de onwettige arrestatie en ontvoering van Reiner Füllmich
Amerikaanse wapens vergrootten militaire capaciteit van IS aanzienlijk. Waakhond komt met onthullingen
Analist: “Aanslag Parijs was mogelijk valse vlag-operatie”
Ron Paul: “Amerika heeft niet eens twee partijen, Democraten en Republikeinen één pot nat”
🚨 De overheid sloopt de media — en bouwt daarvoor in de plaats een propagandamachine. NineForNews is het laatste echte tegenwicht. Maar niet voor lang
Kijk: Sportcommentatoren linken hartproblemen van sporters aan boosterprik
Geen bewijs dat door mens gemaakte CO2 schuld heeft aan opwarming van de aarde. Dit is hoe de politiek correcte dictatuur het debat lamlegt
Overheidscensuur in Nederland: Politici bepalen wat er wel of niet wordt uitgezonden