De afgelopen jaren heeft een internationale groep onderzoekers gewerkt aan een nieuw wetenschappelijk onderzoeksveld: de neurbiologie van planten.
De ontdekkingen die zij hebben gedaan verleggen de grenzen die zijn gelegd tussen het dierenrijk en de plantenwereld.
Planten zijn in staat om cognitieve processen te ontwikkelen die normaal gesproken alleen bij dieren en mensen worden gezien. Planten doen meer dan alleen zuurstof produceren. Ze denken en interacteren met de omgeving. Sommigen stellen dat planten in bepaalde opzichten verder ontwikkeld zijn dan mensen.
Er zijn meer dan 600 vleesetende plantensoorten op aarde en bepaalde bomen kunnen chemische stoffen afscheiden om dieren die ervan eten te doden. Deze documentaire zal de manier waarop je naar planten kijkt ongetwijfeld veranderen.
Gerelateerd:
- Planten zien, voelen, ruiken, horen en proeven
- ‘Verloren wereld’ ontdekt in afgelegen deel van Australië
- Grottenstelsel is zo groot dat het een eigen weersysteem heeft
- Mysterieuze vormen gevonden in Barentszzee
- Mysterieus torenvormig web ontdekt in Peruaanse Amazone
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Politie komt met ‘ronduit gevaarlijk’ document over het herkennen van complotdenken: ‘Toonbeeld van autoritaire waanzin’
‘UFO’ gezien bij ruimtestation ISS: Worden astronauten in de gaten gehouden door aliens?
Kijk hoe walgelijk Willem Engel met nepnieuws wordt geframed bij de NPO
Zweden verrast opnieuw: wil geen vluchtelingen meer opnemen
Persconferentie Stichting Recht Oprecht: nieuwe bewijzen in rechtszaak tegen de Staat over COVID-19-vaccinaties
Brabantse boer die het opneemt voor Rusland is het volgende slachtoffer van de Inquisitie. Kijk hoe hij geframed wordt
Sigrid Kaag na moord op Charlie Kirk: ‘Woorden doen ertoe’ (met andere woorden, hij vroeg er zelf om)
Aanslagen Oslo en de halve waarheden in de media
Als historici over 100 jaar terugkijken op deze tijd dan zullen ze denken: wat bezielde hen? Baudet sloopt Klimaatakkoord