Boerin Anje Grin uit Biddinghuizen deelt op Facebook een heftig en verdrietig bericht. “Ons melkveebedrijf Kolhorn Dairy Farm staat op de nominatie om afgeschoten te worden door de overheid,” schrijft ze.
Het bedrijf is aangemerkt als ‘piekbelaster’. De milieuvergunning van het bedrijf is afgepakt omdat die volgens de overheid 11 jaar geleden nooit verstrekt had mogen worden. Volgens Grin is de vergunning rechtmatig verkregen volgens alle procedures.
Deze week is er een adviseur van het ministerie van Landbouw op bezoek geweest om te praten over uitkoop. “Een zak met geld kunnen we misschien krijgen, maar de voorwaarden zijn catastrofaal voor ons prachtige bedrijf. Het zal tot de laatste steen afgebroken moeten worden en we mogen geen boer meer zijn in heel Europa,” aldus Grin.
Geweer op je gericht
Het bedrijf verkopen is onmogelijk omdat het ‘illegaal’ is en een ‘piekbelaster’. “Geen bank financiert het voor een koper.”
Met nadruk wordt gezegd dat de uitkoopregeling op vrijwillige basis is. “Maar wat betekent dat als je in de hoek staat met het geweer op je gericht en je geen kant op kan?” vraagt de boerin. “Vrijwillig betekent in ons geval dat we mogen vragen wanneer ze de trekker overhalen.”
Met een pennenstreek wegvagen
Ze wijst erop dat een filmpje van de melkveehouderij door de koning en koningin meerdere keren is meegenomen naar het buitenland als voorbeeld van een innovatief, efficiënt, duurzaam en diervriendelijk bedrijf.
“Nu wil diezelfde overheid ons bedrijf met een pennenstreek wegvagen en ons als veehouders de strop echt aan gaan trekken. Wij zijn er kapot van en weten op dit moment niet meer wat we moeten doen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rusland: Epstein-files onthullen hoe westerse elites (hun eigen) kinderen behandelen
Verkenners doen alsof ze boven Tweede Kamer staan: ‘Dat krijg je als je de Bilderbergconferentie bezoekt’
Apotheker: ‘Ik moet me voor de rechter gaan verantwoorden voor het in leven houden van een patiënt’
Nigel Farage haalt uit naar Barosso na jaarlijkse toespraak (video)
Horrorverhaal: wereldwijd sterfgevallen en besmettingen kort na prik
YouTube verbiedt kritische video over Israël in 28 landen. Ze willen niet dat jij dit weet
Opgelet: emulgatoren in margarine en ijs gelinkt aan ziekte van Crohn en andere ontstekingsziekten
Dr. Steven Greer: contact, disclosure en vrije energie (video)
Helft bevolking zal sterven. Medeoprichter Greenpeace waarschuwt voor einde van beschaving door klimaatplannen